Lev i jahňa zistili, že protiklady sa priťahujú

catholicmatch.com
4. mája 2019
  Spoločnosť  

Rozhodol sa, že tomu dá ešte mesiac

Daniel, vo veku medzi dvadsiatkou a tridsiatkou, už chcel s CatholicMatch skončiť. Chodil na tú zoznamku dva roky, bez výsledku a tak ako u iných, celá tá skúsenosť bola viac frustrujúca ako užitočná. Bol len kúsok od toho, aby zrušil svoj účet. Skúsil to s tou zoznamkou, lebo predchádzajúce vzťahy mal s nekatolíčkami a on sa rozhodol, že chce ísť len do takého manželstva, ktoré bude postavené na katolíckej viere. Ale nedarilo sa to a tak mal toho dosť.

Ale trocha váhal a tak si povedal, že ešte mesiac počká. Práve počas toho mesiaca narazil na pekné, asi dvadsaťročné dievča, ktoré sa prihlásilo pred dvoma mesiacmi. Volala sa Allison a vyznávala veľa z toho, čo on považoval za úplne najdôležitejšie. Povedal si, že to skúsi a ozval sa jej. A uspel.

Takto si písali asi mesiac a prišiel čas sa stretnúť.

Dohodli si schôdzku v Sir Pizza v Lansingu (obaja majú radi pizzu, ako hovorí Daniel). On bol nadšený, ona nervózna, bola prvý krát na takomto rande. Zhovárali sa pri jedle, potom sa prechádzali popri rieke. Nervozita ju opúšťala, lebo im rozhovor ľahko a dobre plynul.

Kráčali popri hudobnom obchode. Daniel ju prekvapil, pozval dovnútra, zobral gitaru a ukázal, že je zanietený hudobník. Kým hral, Allison zrazu vedela, že to jej budúci manžel.

O dve schôdzky neskôr išli spolu na sv. omšu a potom jej Daniel navrhol, aby spolu začali chodiť. Od tej chvíle vedel, že je to jeho budúca žena.

Opačné osobnosti si môžu navzájom kompenzovať svoje slabé stránky.

Títo dvaja mali na sebe radi navzájom veľa vecí. Ona obdivovala jeho dobrodružnú a energickú povahu, ochotu bojovať za to, čomu verí a jeho kuchárske a muzikantské nadanie. On zasa miloval jej duchaplnosť, miernosť a vernosť (a tiež sa mu páčila telesne).

Ich povahy boli takmer úplne opačné, čo ich vzťahu pomohlo, lebo sa navzájom dopĺňali.  Daniel je odvážny, extrovertný a neoblomný, Allison je milá, rezervovaná a úzkostlivá. Rozdiel, ako medzi levom a jahňaťom.

Obaja pochádzajú z rozpadnutých rodín a sú odhodlaní vyhnúť sa takému osudu. Plánujú si vytvoriť celoživotné manželstvo postavené a ukotvené v katolíckej viere, ktoré odolá všetkým prichádzajúcim protivenstvám. Už prvá fáza ich vzťahu poskytla príležitosť na trpký test tohoto odhodlania.

Dan mal už asi rok malú firmu, práca ho bavila, ale nemal dosť zákazníkov, tak to musel ukončiť. Aby sa cez tento neúspech preniesol, prihlásil sa na obchodnú školu v Colorade, čo znamenalo trojmesačné odlúčenie od Allison. Keď sa vrátil, začal pracovať v novom odbore, ale ukázalo sa, že si vybral zle a tak sa musel znova vrátiť do školy.

Allison tiež mala svoje vlastné problémy. Väčšina z jej priateľov a príbuzných Daniela nemala rada a tak ju odhovárali od zasnúbenia. Zároveň sa jej nepodarilo dostať na veterinárnu školu a tak pred nimi vyvstala otázka, či sú pripravení na manželstvo a z čoho budú žiť.

Našťastie našli podporu u rodiny, v modlitbe a predovšetkým vo viere, ktorú spolu zdieľali.

Našťastie tu boli pramene útechy. Hoci väčšina Allisoniných blízkych vzťah s Danielom neschvaľovala, jej otec a macocha ju podporovali. Allison nemala dovtedy s otcom dobrý vzťah, ale teraz zistila, že sa na jeho podporu a radu ohľadne zasnúbenia spolieha a ich vzťah to zlepšilo a prehĺbilo. Modlitba a vzájomná podpora medzi levom a jahňaťom tiež veľmi pomohli.

A tak navzdory ich skúškam a neúspechom zostali obaja oddaní svojmu vzťahu a rozhodnutí dotiahnuť veci do konca. Ich rozhodnutie vybudovať pevné katolícke manželstvo postavené na spoločných hodnotách a viere ich previedlo skrze úskalia, ktoré im hneď v úvode priniesol život.

Teraz, pri spätnom pohľade, obaja oceňujú to, čím prešli, lebo pochopili, že Boh polámal základy ich starých samostatných životov a uvoľnil miesto, aby vybudovali svoj spoločný základ.

6.  apríla 2019 sa zobrali a považujú svoj vzťah za silnejší, než kedykoľvek predtým. Daniel teraz pracuje v oblasti, ktorá ho baví a Allison svoju lásku ku zvieratám realizuje pri práci na slepačej farme. Skrze ťažkosti, skúšky a prekážky našli lev a jahňa spôsob, ako sa podporovať a dopĺňať aby “doplnili to čo komu chýba.”

Po prekonaní životných prekážok, sú teraz v manželstve vďační za všetky ťažkosti, ktorým čelili, lebo tie spravili ich vzťah silnejším.

Tento článok bol pôvodne uverejnený na CatholicMatch Institute (súčasť CatholicMatch.com), ktorý pomáha slobodným katolíkom vytvoriť pevné základy pre manželstvo. Uverejnené so súhlasom.