Kritizujete LGBT? Pozor, v Írsku je už za to päť rokov basy - Christianitas

Kritizujete LGBT? Pozor, v Írsku je už za to päť rokov basy


29. novembra 2022
  Krátke správy

Po celej Európe fungujú v rôznych podobách zákony o nenávistných prejavoch. Ak kritizujete dúhové vlajky, väčšinou to skončí pokutou. Ale nie v kedysi jednej z najkatolíckejších krajín sveta. Tam na to idú oveľa tvrdšie.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Ak sa vyberiete do Írska, tak pozor na jazyk. V prípade, žeby vás uznali vinným z nenávistných prejavov, môžete skončiť za mrežami až na 5 rokov.

Oznámila to ministerka spravodlivosti Helen McEnteeová s tým, že ak by ste po novom povedali alebo napísali niečo, čo by sa mohlo pokladať za nenávisť voči LGBT osobám alebo imigrantom, súd sa s vami v rukavičkách baviť nebude a stanete sa „zločincom z nenávisti“.

Reč nie je o slobode prejavu,“ šokovala verejnosť ministerka spravodlivosti a vysvetlila národu, že „nenávistné prejavy sú také, ktoré umlčiavajú ľudí, aby sa báli povedať, kto sú.

(Poznámka redakcie: To znamená, že ak sa bojíte v kolektíve povedať, že nie ste očkovaní alebo chodíte do kostola, tak potom ste aj vy objektom nenávisti.)

Určite je len náhoda, že írska vláda, ktorá je kvôli zdražovaniu a vlne migrácie momentálne extrémne nepopulárna, zaviedla zákon o nenávistných prejavoch práve teraz.

(Poznámka redakcie: Veľmi nám to pripomína snahy slovenských politikov, ktorí lámu rekordy v rebríčkoch nepopulárnosti a určite len náhodou sa snažia doslova zakázať internet.)

Organizácia Free Speech Ireland uviedla, že verejnosť zákon o nenávistných prejavoch odmieta, jeho uvedenie do praxe žiadajú najmä elitné neziskové organizácie, vrátane politikov, a zákon by určite obmedzil slobodu slova a prejavu. Použili pri tom vety ako „Politická elita sa snaží umlčať ľudí“ a pod.

MM

Zdroj: gov.ie/en, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Agenti, kolaboranti, zradcovia a udavači alebo Komu sa hojdá žalúdok, ten nech nelezie do politiky

Arcibiskup Fulton Sheen: „Takto spoznáte Antikrista!“

Genocída národov

Ako duchovní rodičia hnutia Wicca de facto potvrdili, že čarodejnícke procesy v minulosti boli úplne legitímne