Kristus vstupuje do Jeruzalema, aby ho ukrižovali

vdp. Ľubomír Urbančok
28. marca 2021
  Cirkev

Máme už takmer vigíliu Kvetnej nedele, kedy si slávnostným spôsobom pripomíname vstup Ježiša do Jeruzalema, kde ho čaká Ukrižovanie a potupná smrť zo strany tých, ktorí mali v rukách svetskú moc.

Je to už druhý rok, kedy je pod rúškom reštrikčných opatrení z dôvodu pandémie veriacim zakázané zúčastniť sa toho najpodstatnejšieho v ich živote – Svätej omše.

LIBERÁLNI VLÁDNI PREDSTAVITELIA POD RÚŠKOM „OCHRANY“ ABSOLÚTNE POTLÁČAJÚ NÁBOŽENSKÚ SLOBODU. JE TO METÓDA ZNÁMA Z EVANJELIA, AKO SI PILÁT UMYL RUKY NAD JEŽIŠOM S OSPRAVEDLNENÍM, že on na ňom viny nenachádza, tak je tomu aj dnes.

Aj naši predstavitelia si umývajú ruky s ospravedlnením, že za to môže COVID, nie oni. Ale ako hovorili naši predkovia, bez Božieho požehnania, márne sú naše namáhania. Tým, že sa falošnými ospravedlneniami zriekame Božieho požehnania, ukazuje sa aj, aké sú naozaj márne naše ľudské namáhania.

Slovensko má už 3 mesiace zatvorené chrámy a patrí s výsledkami ochorenia COVID medzi najhoršie na svete. Je azda s Írskom jedinou krajinou v Európe, kde sú bohoslužby zakázané.

Ostatné krajiny teda bohoslužby majú a napriek tomu, že ľudia sa v kostoloch schádzajú, sú na tom oveľa lepšie ako my. Žiadne reči o tom, akých máme kresťanov v parlamente neobstoja. O realite vypovedajú fakty a nie prázdne slová.

Je na mieste, aby sme sebavedomo odsúdili takúto situáciu a nezabudnime na Kristovo Triumfálne zmŕtvychvstanie. Hoci je nepriateľov Krista veľa aj na Slovensku a hoci zneužívajú svoju dočasnú moc, zabúdajúc odkiaľ pochádza, buďme statoční. Lebo ak vytrváme, dočkáme sa Kristovho definitívneho triumfu nad zlom. Každý z nás musí začať sám od seba. Prežime naplno v jednote s Ježišom tieto dni jeho Spasiteľovho utrpenia, aby sme raz s ním mohli aj kraľovať.


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!