Klaus Schwab chváli Čínu ako „vzor pre mnohé krajiny“ a chce globalizmus na „viacerých pilieroch“ - Christianitas

Klaus Schwab chváli Čínu ako „vzor pre mnohé krajiny“ a chce globalizmus na „viacerých pilieroch“


29. novembra 2022
  Krátke správy

Predseda Svetového ekonomického fóra Klaus Schwab opäť kladne hodnotil čínsky komunistický systém ako „vzor pre mnohé krajiny“. Stalo sa tak minulý víkend v rozhovore pre China Global Television Network (CGTN) – hlásnu trúbu oficiálnej čínskej propagandy, vysielajúcu do sveta v anglickom jazyku.

Schwab chválil komunistický čínsky experiment a načrtol „dôležitú úlohu“, ktorú má Čína v „systémovej transformácii jej časti sveta“. Podľa Schwaba by prvoradou úlohou Číny mala byť „pomoc krajinám, ktoré stále zaostávajú, dosiahnuť úroveň rozvoja, ktorú už Čína dosiahla“. Čo tou „dosiahnutou úrovňou“ presne myslí, to neuviedol, ale pokiaľ mal na mysli úroveň kontroly každodenného života občanov, boj proti údajným pandémiám, vyhlasovanie výnimočných stavov a ďalšie vymoženosti 21. storočia, tak sa určite mnohé krajiny majú čo od Číny učiť.

Klaus Schwab, zdroj: flickr.com

Ďalším cieľom, na ktorom by sa podľa Schwaba mala Čína podieľať, má byť zabezpečenie toho, že „s novými technológiami štvrtej priemyselnej revolúcie nepôjdeme do technologickej vojny, ale namiesto toho budeme spolupracovať“. A na čom? Schwab dodáva: „Aby sme zabezpečili, že tieto technológie budú slúžiť všetkým ľudským bytostiam na Zemi.“

To všetko by sa v kontexte doterajších plánov Klausa Schwaba, Svetového ekonomického fóra a Veľkého resetu dalo preložiť do zrozumiteľnej reči tak, že Čína má byť výrazným hráčom globalizmu, má kooperovať s ďalšími hráčmi globalizmu, ktorí sa môžu inšpirovať jej skvelým systémom a spolu môžu zabezpečiť, aby nové technológie „slúžili všetkým ľudským bytostiam“. K čomu? Zrejme k tomu, k čomu slúžia aj v Číne – k lepšej kontrole obyvateľstva v duchu nového pohanstva.

Na otázku moderátora správ, či môže opísať svoj dojem z „transformácie Číny“ od prvého prejavu prezidenta Si Ťin-pchinga na summite Svetového ekonomického fóra v roku 2017, Schwab povedal, že to bol „historický prejav“, pretože ukázal „oddanosť Číny multilateralizmu“, čo je termín používaný na opis „aliancie viacerých krajín, ktoré sledujú spoločný cieľ“. Túto „oddanosť“ globálnemu „spoločnému cieľu“ všetkých aktérov geopolitických hier treba mať neustále na pamäti, aby sme neupadli do naivných predstáv o fiktívnom súboji „dobrého“ a „zlého“ medzinárodného bloku. Hlavní hráči môžu mať drobné spory na pieskovisku, o lopatku alebo vedierko, a sú za ne ochotní obetovať množstvo ľudí, najmä zo vzdialených krajín, ale spoločný cieľ ich myseľ neopúšťa.

Teším sa na silný čínsky hlas v Davose, aby sme svetu ešte lepšie vysvetlili, čo to znamená pre globálnu spoluprácu a globálny rozvoj,“ – hlásil radostne Schwab čínskemu aj svetovému divákovi a niektorí už asi tušia spolu s ním, čo to pre svet znamená.

Televízna moderátorka sa potom opýtala, čo si myslí o čínskej Iniciatíve globálneho rozvoja, o ktorej uviedla, že „dopĺňa“ ciele udržateľného rozvoja Organizácie Spojených národov na podporu populačnej kontroly vo svete.

Myslím si, že v prvom rade je veľmi dôležité prijať takéto iniciatívy, pretože musíme ukázať cestu do budúcnosti, musíme to urobiť na národnej a globálnej úrovni,“ odpovedal Schwab. „Myslím si, že je dôležité, aby sme zabezpečili, že tieto iniciatívy skutočne získajú globálnu podporu… Vieme, že globálny systém závisí od regionálnych pilierov…, ale musíme sa vyhnúť iba dvom pilierom, svet by bol v oveľa stabilnejšej situácii, keby sa všetky krajiny mohli stať piliermi spolupracujúceho systému, ktorý umožňuje rôzne spôsoby, ale ktorého cieľom je spoločný prístup.“ Napríklad kontrolu populácie, že?

Ku koncu rozhovoru povedal Schwab, že „s veľkým uspokojením“ sleduje vývoj okolo pandémie Covid-19, ako aj rusko-ukrajinský konflikt, pretože vďaka nim sa „Európska únia stala jednotnejšou“.

Som veľmi rád, že hovoríme nielen o čínsko-americkom vzťahu, ale opäť aj o čínsko-európskych vzťahoch… Myslím si, že medzi Čínou a Európou sa môžu vytvoriť veľmi úzke väzby, pretože ekonomika je veľmi prepojená.“

BM

Zdroj: LifeSite News, ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Agenti, kolaboranti, zradcovia a udavači alebo Komu sa hojdá žalúdok, ten nech nelezie do politiky

Arcibiskup Fulton Sheen: „Takto spoznáte Antikrista!“

Genocída národov

Ako duchovní rodičia hnutia Wicca de facto potvrdili, že čarodejnícke procesy v minulosti boli úplne legitímne