Kardinál Müller: „Nechcem byť stvorený alebo spasený na obraz Schwaba, Gatesa či Sorosa!“ - Christianitas

Kardinál Müller: „Nechcem byť stvorený alebo spasený na obraz Schwaba, Gatesa či Sorosa!“


19. januára 2022
  Krátke správy - Cirkev


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Kardinál Gerhard Ludwig Müller poskytol Inštitútu sv. Bonifáca (Institut St. Bonifatius), nemeckému misionárskemu hnutiu rehole benediktínov, rozsiahly rozhovor. Bývalý prefekt Kongregácie pre náuku viery, ktorý odvážne vystupuje proti tyranii svetovej oligarchie a zanedbávaniu nadprirodzených povinností cirkevnou hierarchiou, sa ostro vyjadril k aktuálnemu dianiu.

Kardinál poukázal na to, že katolícka Cirkev je zo strany samotných biskupov čoraz častejšie považovaná za akúsi charitatívnu inštitúciu, ktorej činnosť je viac humanitárna ako duchovná. Zároveň kritizoval, že počas pandémie koronavírusu predstavitelia Cirkvi odmietli veriacim sviatostnú službu: „Cirkev je sviatosťou spásy skrze Ježiša Krista, a preto ani v krízových situáciách, akými bol v minulých storočiach mor, sa dobrí kňazi nevyhýbali nebezpečenstvu a svoju službu vykonávali aj zoči-voči nebezpečenstvu. Hlásali, že večný život je pre nich drahší ako život časný.“

Ostro skritizoval aj sanitárnu segregáciu, ktorú navrhla vládnuca elita, poukazujúc na marxistické ideové pozadie takýchto politických činov: „V zásade sa situácia stáva veľmi vážnou, keď dôjde k ideologickému rozdeleniu spoločnosti a do popredia sa dostane rétorika triedneho boja, menovite to, že ktokoľvek premýšľa odlišne, musí byť odstránený alebo pozbavený možnosti konania.“

Konzervatívny hierarcha tiež pripomenul slová známeho exponenta globalizmu, Klausa Schwaba, predsedu Svetového ekonomického fóra, ktorý povedal, že „koronavírus je príležitosť“. Uviedol, že zatiaľ čo deti a všetci občania trpia uzamknutiami a obmedzeniami, globálna finančná oligarchia naberá na sile a bohatne:

Sú aj takí, ktorí sedia vysoko a vládnu z trónu svojho bohatstva, netrápia ich takéto všedné problémy každodenného života, ale s veľkou pompou oznamujú, že nastala možnosť realizovať ich program, a to program založený na podvode. Myslia si, že teraz môžu pomocou moderných komunikačných prostriedkov vytvoriť nový svet, že môžu vytvoriť nového človeka na svoj obraz a podobu. Ale ja nechcem byť stvorený alebo spasený na obraz a podobu Klausa Schwaba, Billa Gatesa, Georga Sorosa alebo iných podobných ľudí, ktorí nahromadili hory peňazí, ale vyzývajú ostatných, aby si utiahli opasky, aby boli šetrní a šetrili na všetkom, keď oni sami lietajú do Glasgowa vo svojich súkromných lietadlách.

Na opačnej strane stojí „masa obyčajných jedákov chleba, ktorí musia poslúchať, a každá nezávislá iniciatíva vyplývajúca z ich vlastných myšlienok si zaslúži trest a riskovanie neúmerne vysokých pokút či dokonca väzenia“. Vlády, ako uvádza kardinál Müller, priniesli len sériu prázdnych opakujúcich sa sľubov o „ukončení pandémie“ bez toho, aby za svoje slová a nerealizované sľuby, prevzali zodpovednosť voči verejnosti.

Hierarcha upozornil aj na nebezpečnú prax, a to na skutočnosť, že ľudia, ktorí boli ustanovení na obranu občianskych slobôd, sa teraz dostali pod rozhodujúci vplyv vlády: „Žiaľ, už nemôžete dôverovať našim súdom a nášmu ústavnému zákonu, pretože tých istých ľudí, ktorí tam sedia, dosadzujú politici a sú na politikoch závislí, vysvetlil.

Problém rozhodovania súdov v súlade s oficiálnym naratívom, a nie s výkladom práva, začína podľa kardinála na univerzitách, kde sa už dlhodobejšie hlásajú rôzne sekulárne ideológie a teraz sa začínajú presadzovať aj požiadavky tzv. Veľkého resetu:  

A tí, ktorí sa odvážia mať vlastný názor, sú trestaní a prenasledovaní. Len jeden správny pohľad, politicky korektná mentalita, „kultúra rušenia“ a všetky neofašistické, neokomunistické ťahy, totalitné myslenie. Bohužiaľ je to na univerzitách, vo verejných inštitúciách, v masmédiách, v tlači, tento spôsob myslenia sa stal populárnym aj u vás doma. Žiadny novinár nemôže slobodne informovať o udalostiach: ak nenaplní očakávania a nepovie, čo majú ľudia počuť, vyhodia ho z práce alebo naňho kolegovia vyvinú taký tlak, že napokon odíde sám, argumentoval. A varoval pred naivným pohľadom na bohatú finančnú elitu:

Nemôžete očakávať, že ľudia zo zoznamu časopisu Forbes, najbohatší ľudia na svete, sa zrazu stanú záchrancami sveta. Myslia si, že môžu každému vnucovať svoju vlastnú filozofiu, teológiu, víziu človeka, ako keby boli absolútnymi pánmi sveta a sú pritom zameraní len na spotrebu a zisk. Takýto prístup nemá nič spoločné s dôstojnosťou ľudskej osoby, s dôstojnosťou človeka ako rozumnej bytosti, ktorú Boh stvoril pre slobodu.“

Bývalý prefekt Kongregácie pre náuku viery v tejto súvislosti kritizoval predsedu rakúskej biskupskej konferencie, ktorý sa nedávno preslávil prejavom o „morálnej povinnosti dať sa očkovať“:

Verím, že je to jeho osobný názor a ako biskup by nemal využívať svoje postavenie na vyvíjanie morálneho nátlaku,“ – povedal kardinál a zdôraznil, že úlohou biskupa je hlásať evanjelium a postaviť sa zlu, akým je napríklad umelý potrat. Kardinál Müller komentoval aj stretnutie Joea Bidena s pápežom Františkom, ktorý označil prezidenta USA za „dobrého katolíka “. Uviedol, že Biden je „popretím toho, ako byť katolíkom“.

BM

Zdroj: radiomaryja.pl, pch24, titulný obrázok – youtube.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!