Kardinál Jean-Claude Hollerich o Matićovej správe prijatej europarlamentom: Nové pohanstvo


20. septembra 2021
  Krátke správy - Cirkev

Kardinál Jean-Claude Hollerich, luxemburský arcibiskup a predseda Komisie biskupov Európskeho spoločenstva, ostro kritizuje tzv. Matićovu správu prijatú Európskym parlamentom. Podľa jeho názoru schválenie tohto dokumentu ilustruje návrat pohanstva do Európy.

Matićovu správu prijal Európsky parlament v júni 2021. Dokument obsahuje hrozné veci: zabíjanie nenarodených detí sa v ňom prezentuje ako ľudské právo, požaduje obmedzenie slobody svedomia veriacich, chce zakázať kritiku ľavicovej ideológie. Správa je nezlučiteľná nielen s hodnotami kresťanskej Európy, ale aj s právnymi predpismi EÚ; porušuje totiž zásadu subsidiarity, tzn. rešpektovanie právnej autonómie členských štátov.

Kardinál Jean-Claude Hollerich, luxemburský arcibiskup, ktorý je vzhľadom na svoje pôsobenie v Komisii biskupov Európskeho spoločenstva jednou z vedúcich osobností Cirkvi v Európe, v rozhovore pre nemecký katolícky denník Die Tagespost správu ostro kritizoval. Hierarcha označil správu za fatálny dokument; povedal tiež, že katolícka Cirkev sa všemožne usilovala zastaviť jeho prijatie. Bohužiaľ, márne. „Je tu viditeľné nové pohanstvo,“ povedal kardinál.

Taktiež uviedol, že Cirkev v Európe sa stala príliš nevierohodnou – aj kvôli omylom jej pastierov. Poukázal pri tom aj na svoje vlastné správanie počas koronavírusovej pandémie.

Mal som oveľa viac hovoriť o tom, že sa nemusíme báť smrti, pretože Kristus vstal zmŕtvych. O tom sme ešte nehovorili dostatočne. Zmyslom kresťanstva je spása,“ povedal.

MH

Zdroj: die-tagespost.de, titulný obrázok – wikimedia commons


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!