Kardinál Brandmüller obviňuje Cirkev v Nemecku z odpadnutia od Sv. písma - Christianitas

Kardinál Brandmüller obviňuje Cirkev v Nemecku z odpadnutia od Sv. písma


23. septembra 2022
  Krátke správy

Kardinál Walter Brandmüller, emeritný dlhoročný predseda Pápežského výboru pre historické vedy, obviňuje nemeckú Synodálnu cestu z apostázy.

Začiatkom septembra na synodálnom zhromaždení vo Frankfurte nad Mohanom biskupi a laici prijali dokumenty navrhujúce, aby Cirkev zaviedla požehnávanie homosexuálnych zväzkov, svätenie žien či nové formy riadenia Cirkvi, ktoré by mali byť demokratickejšie.

Podľa kardinála Brandmüllera možno hovoriť o „masívnom odpadnutí od Sv. písma a Tradície, zdrojov viery zjavenej Bohom“. Synodálna cesta vychádza z predpokladu, že Cirkev má krok za krokom nasledovať sekulárnu spoločnosť. Podľa kardinála to, čo Synodálna cesta učí, a spôsob jej argumentácie znamená rozchod nielen s katolíckym učením, ale s kresťanstvom vôbec, ba čo viac – je to čosi neprijateľné aj pre židovských veriacich, či z pohľadu filozofie Aristotela a Platóna. Nielen to: synodalisti sa nesnažia zdôvodňovať svoje predstavy ani už len odvolávaním sa na myšlienky Immaneula Kanta – pre nich je relevantný iba Zeitgeist (duch doby).

Podľa kardinála Brandmüllera je nemecká Synodálna cesta vzburou proti Stvoriteľovi, opakovaním skutku vzbury Adama a Evy, ktorí jedli zakázané ovocie. Podľa hierarchu je obzvlášť pozoruhodné, že mnohí nemeckí biskupi zabudli na prísahu vernosti cirkevnému učeniu, ktorú zložili pri svojej vysviacke.

Ilustračný obrázok, zdroj: flickr.com

Nakoniec sa kardinál odvolal na históriu. Pripomenul, že v 4. a 5. storočí mnohí biskupi na východe Rímskej ríše odmietli ortodoxnú vieru a rozhodli sa pre rôzne herézy, ako napríklad arianizmus. Čoskoro boli mnohé z týchto diecéz zasiahnuté Mohamedovým vojskom a po kostoloch zostali len ruiny a trosky…

MH

Zdroj: LifeSiteNews.com, ilustračný obrázok – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku