Kanada: Vancouverský arcibiskup nariadil povinné očkovanie diakonov - Christianitas

Kanada: Vancouverský arcibiskup nariadil povinné očkovanie diakonov


6. októbra 2021
  Krátke správy - Cirkev

Pokiaľ bude chcieť niekto naďalej vykonávať činnosť, ktorá je vo vancouverskej arcidiecéze spojená s diakonským svätením, bude sa musieť dať zaočkovať. Inak bude suspendovaný. Správu potvrdil oficiálny dokument, ktorý získala redakcia portálu Life Site News.

Mons. Gregory Smith, diecézny predstavený všetkých diakonov im 23. septembra rozoslal oficiálny list, v ktorom píše, že: „Diakonská služba je službou nielen Bohu, ale aj Božiemu ľudu. Preto kvôli ochrane všetkých veriacich a našich kňazov arcibiskup nariadil, aby každý diakon, ktorý nie je úplne zaočkovaný, nemohol vykonávať diakonskú službu dovtedy, kým nedostane dve dávky vakcíny schválenej kanadským zdravotníctvom.“

Zároveň uviedol, že: „Očkovanie vakcínami, ktoré schválili kompetentné orgány, je aktom lásky,“ a citoval pri tom pápeža Františka. Dodal, že teda aj „prispieť k zaisteniu očkovania väčšiny ľudí je akt lásky – lásky k sebe, lásky k rodine a priateľom, lásky ku všetkým ľuďom.“

V duchu nasladnutej rétoriky, ktorá neomylne už roky vyháňa z kostolov mladých aj starých mužov, ohlásil že: „Ako katolíci sme pozvaní na očkovanie, a to tak v súlade s diktátom nášho svedomia, ako aj v záujme prispieť k spoločnému dobru podporou zdravia a bezpečnosti ostatných.“ Že by katolíkovi svedomie, v súvislosti s vakcínami vyvinutými z buniek umelo zabitých plodov, „diktovalo“ niečo iné, to zrejme Mons. Smith nepredpokladá.

Nie je to prvýkrát, čo sa kanadskí pastieri pokúsili nariadiť očkovanie proti ochoreniu Covid-19, ako podmienku účasti na cirkevnom živote.

Arcidiecéza Moncton sa pokúsila zaviesť systém „očkovacích pasov“, ako podmienku pre tých, ktorí sa chcú zúčastniť sv. omší, svadieb, krstov, modlitebných stretnutí alebo pohrebov. Pravdepodobne kvôli výrazne negatívnej reakcii, nakoniec 24. septembra arcibiskup Valery Vienneau, svoje nariadenie zrušil.

BM

Zdroj: Life Site News, titulný obrázok – Flickr


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!