Južný Sudán pred návštevou pápeža reaguje na jeho slová o homosexualite: „Povieme, nie!“ - Christianitas

Južný Sudán pred návštevou pápeža reaguje na jeho slová o homosexualite: „Povieme, nie!“


30. januára 2023
  Krátke správy

Kontroverzné výroky pápeža Františka relativizujúce homosexualitu a ešte viac jeho šokujúce ospravedlnenie sa za to, že označil správne homosexuálne správanie ako hriech, a to formou listu adresovanému jezuitovi Jamesovi Martinovi, svetovo preslávenému obhajcovi LGBT ideológie, nenechali dlho čakať na odpoveď. Najmä v regiónoch, kde ešte „pokrok“ nezapustil dostatočne hlboké korene, sa zdvihla vlna nevôle.

Zdroj: flickr.com

Františkove slová o homosexualite zarezonovali aj v Južnom Sudáne. Orgány Južného Sudánu, ktoré čakajú na návštevu pápeža v tejto krajine, zaujali v tejto veci pevný postoj: „ Ak sem príde pápež a povie nám, že manželstvá osôb rovnakého pohlavia a homosexualita sú legálne, povieme nie,“ povedal minister informácií Michael Makuei Lueth.

Naša ústava je veľmi jasná a hovorí, že manželstvo môže byť len medzi rozdielnymi pohlaviami. Manželstvo osôb rovnakého pohlavia je zločin, základný trestný čin,” dodal. Svoje vyjadrenie ukončil konštatovaním, že Boh sa pri stvorení muža a ženy určite „nepomýlil“.

Ide o reakciu na pápežove slová, že homosexualita „nie je zločin“ a jej postihovanie je „nespravodlivé“. Ako minister zdôraznil, juhosudánske úrady nebudú tolerovať homosexualitu a dodal, že manželstvá osôb rovnakého pohlavia sú bezbožné.

Spor prichádza v čase, keď krajina čaká na návštevu pápeža Františka. Uskutočniť sa má od 3. do 5. februára 2023.

V rozhovore pre agentúru Associated Press František uviedol, že niektorí katolícki biskupi v niektorých častiach sveta podporujú zákony, ktoré kriminalizujú homosexualitu a diskriminujú homosexuálov. Vyhodnotil ich počínanie tak, že takíto biskupi, a nie homosexuáli, by mali prejsť „procesom obrátenia“. Aby však zrejme nedráždil vieroučnými inováciami príliš, pápež tiež zmienil to, že homosexualita je „hriech“. To sa však stretlo s negatívnym ohlasom v LGBT loby a tak namiesto toho, aby sa vo Vatikáne pritvrdilo v presadzovaní katolíckeho učenia, napísal pápež František ospravedlňujúci list!

Po rozhovore s agentúrou AP pápež poslal list s ďalšími objasneniami americkému jezuitskému LGBT ideológovi otcovi Jamesovi Martinovi. V rukou písanej odpovedi pápež interpretoval sám seba: „Keď som povedal, že (homosexualita) je hriech, mal som na mysli iba katolícke morálne učenie, že akýkoľvek sexuálny akt mimo manželstva je hriechom.“

To je nepochybne pravda, avšak aj hriechy majú svoju hierarchiu a homosexuálny akt (sodomia) je Cirkvou definovaný ako „do neba volajúci hriech“, spolu s vraždou, zadržaním mzdy a utláčaním sirôt. Čiže ide o závažnejší hriech, než je mimomanželský akt.

Zároveň poznamenal, že samotná kriminalizácia homosexuality nie je „ani dobrá, ani spravodlivá“.

Homosexualita je považovaná za trestný čin vo viac ako 50 krajinách sveta.

BM

Zdroj: PCH24, AP, ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Nenechajte nás v tom samých: Prosíme o milodar v boji za obhajobu nemenného učenia katolíckej Cirkvi

Arcibiskup Fulton Sheen: O zlých ľuďoch v nebi a dobrých v pekle

Bazilika svätého Augustína v Campo Formio v Ríme

Farár Kuffa o učebniciach sexuálnej výchovy: „Dokedy budeme zbabelo mlčať?“