Jozef Majský ide do väzenia


30. júla 2020
  Krátke správy - Spoločnosť

Bývalý podnikateľ Jozef Majský, známy z viacerých finančných káuz /nebankovky Horizont, BMG Invest/, ktorý sa v 90.rokoch prezentoval okázalým životným štýlom a chválil sa svojimi kontaktami s najvyššími politikmi, pôjde do väzenia. Najvyšší súd potvrdil rozsudok Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, ktorý ho v roku 2015 odsúdil na 9 rokov väzenia v III. nápravnovýchovnej skupine.

Ján Šanta, prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry sa teší. „Spravodlivosť a zákonnosť dobehla ďalšieho, kto si celý život myslel, že je nad zákonom, nad spravodlivosťou a že azda obštrukciami sa spravodlivosti vyhne,” uviedol prokurátor Šanta na margo Majského odsúdenia.

Jozef Majský spolu so svojím obhajcom Petrom Filipom môžu podať proti právoplatnému rozsudku dovolanie, ale Šanta sa neobáva, že by to zvrátilo verdikt Najvyššieho súdu. Majský tak pravdepodobne bude musieť nastúpiť výkon trestu, trest si bude môcť odsedieť aj v Česku, pretože má české občianstvo.

Z 9 rokov trestu si už podľa obhajcu Petra Filipa Majský vo väzbe odsedel dva a pol roka. Majský má 74 rokov, takže aj keď dostane len 7,5 roka a trest mu kvôli zdravotnému stavu či slušnému správaniu prípadne skrátia, je zrejmé, že jeseň života môže prežiť Jozef Majský za mrežami.

V stredu ráno, tesne pred začiatkom verejného zasadnutia na Najvyššom súde nič nenasvedčovalo tomu, že padne kľúčový rozsudok.

Jozef Majský neprišiel na súd a ani sa neospravedlnil. O rozsudku ho informovali v nemocnici, v moravskom Šumperku.

BK