Jim Caviezel: „Potraty sú veľkým hriechom Američanov!“ - Christianitas

Jim Caviezel: „Potraty sú veľkým hriechom Američanov!“

Mária Magotsová
28. júna 2022
  Spoločnosť  


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Americký Najvyšší súd zvrátil rozhodnutie v kauze Roe verzus Wade a propotratoví aktivisti zúria. Liberálna tlač na celom svete, vrátane Slovenska, masovo útočí na prolife hnutia. V tejto situácii sú čoraz viac aktuálne slová predstaviteľa Ježiša z filmu Umučenie Krista, herca Jima Caviezela: „Chcem, aby ste mali odvahu vstúpiť do pohanského sveta. Aby ste bez hanby verejne vyznali svoju vieru!“

Zdroj: flickr.com

Hollywoodsky herec Jim Caviezel, filmový predstaviteľ Ježiša Krista z filmu Umučenie Krista, patrí spolu so svojou manželkou k známym americkým prolife aktivistom. O tom, že Spojené štáty páchajú v oblasti práv nenarodených detí doslova genocídu, otvorene hovoril už pred niekoľkými rokmi.

Mnoho ľudí je súčasťou tohto veľkého hriechu v tejto krajine,“ varoval Caviezel, ktorý nazval potraty veľkým hriechom Američanov. Poukázal aj na spojitosť s potratmi a na to, že zákrok nemusíte osobne vykonať, aby ste za smrť nenarodeného dieťaťa boli zodpovední. Platí to o tých, ktorí niekomu interrupciu odporučili, alebo na to niekoho dokonca priamo navádzali.

50 miliónov detí takto zomrie každý rok. To všetko sú Božie deti!“ prízvukuje Caviezel, ktorý si s manželkou osvojil dve deti z Číny. Vie sa, že deti zrejme nie sú celkom zdravé, prezradil totiž, že majú špeciálne potreby.

Potreba svedčiť

Katolíci musia byť pripravení riskovať svoje životy a povesť, aby porazili zlo tohto sveta,“ hovorí herec ďalej. „Len skrze vieru a múdrosť Krista môžeme byť spasení, žiada si to však aj ľudí, pripravených bojovať, obetovať sa a trpieť,“ dodal s tým, že už aj svätý Maximilián Kolbe varoval pred najzávažnejším hriechom súčasnej doby – ľahostajnosťou a nevšímavosťou. Prejavuje sa to napríklad tým, že v niektorých štátoch USA sa stále môžu vykonávať potraty aj tesne pred narodením dieťaťa. A táto ľahostajnosť verejnosti voči vražde človeka je doslova ohlušujúca.

Musíme zo seba striasť túto ľahostajnosť, túto deštruktívnu toleranciu zla,“ odkazuje herec Amerike. „Želám si, aby ste vyšli do tohto pohanského sveta; aby ste mali odvahu vykročiť do tohto sveta pohanov a nehanbili sa verejne vyznávať svoju vieru!“

Jim Caviezel je presvedčený, že teraz nastal čas, aby sa táto generácia vrátila k modlitbe, k pôstu, k Svätému písmu a k sviatostiam.

Žijeme v kultúre, ktorá upadá, celý svet je ponorený v hriechu, sloboda je nahradená povolením. V našej krajine sú totiž všetci najšťastnejší vtedy, keď idú s prúdom, máme oltár slobody, na ktorý kladieme všetko rovnako, bez ohľadu na následky. Naozaj si myslíte, že toto je tá pravá sloboda?“

Zdroj: internet

Obetoval kariéru

To, ako herec hovorí o svojej viere, a ako jasne sa vymedzil voči potratom, môže podľa mnohých negatívne ovplyvniť jeho hereckú kariéru. Samotný Caviezel si jasne uvedomuje, že to tak naozaj je. Aj režisér Mel Gibson ho varoval, že už nikdy nebude v Hollywoode želaným hercom. „Každý musíme niesť svoj kríž,“ odpovedal mu na to Caviezel, ktorý podľa vlastných slov cítil z Hollywoodu odstup hneď po nakrútení filmu Umučenie Krista.

Ježiš dodnes v mnohých vyvoláva nepokoj či dokonca nenávisť. Za tých dvetisíc rokov sa nič nezmenilo,“ prezradil presvedčený rímskokatolík. „Čoraz viac ľudí v Hollywoode zatváralo predo mnou dvere. A tak som sa postupne ocitol na okraji kinofilmov. Bol som si vedomý, že by sa to mohlo stať, ale neľutujem, že som sa takto rozhodol. Ako katolík, a aj ako herec.“

Caviezel stagnáciu svojej kariéry neľutuje a už pred viac ako desiatimi rokmi pre Catholic Digest priznal, že prolife postoje sú preňho oveľa dôležitejšie ako čokoľvek iné.

Akí sme arogantní, keď si myslíme, že 50 miliónov detí, ktoré zomreli v tejto krajine bude mlčať…Pozrite, ja som za pomoc ženám. Nevidím však potrat ako pomoc ženám. A nemilujem svoju kariéru natoľko, aby som povedal, že budem v tejto otázke mlčať.“

Nebojí sa hovoriť

A naozaj nemlčí. Pred dvoma rokmi, keď sa kvôli pandémii zatvárali kostoly na celom svete, poskytol Caviezel pre médiá rozhovor, kde kritizoval to, že veriaci nemali prístup k sviatostiam a na bohoslužby.

Prečo teda nemôžem ísť do kostola? Idete do lietadla. Vidíte tam množstvo ľudí. Sedia v rúškach jeden vedľa druhého. Tu sa vírus nešíri. Tu vírus vie, žeby sa nemal šíriť, tu je rozumný. Ale keď idete do kostola, odrazu je vírus všade!

Zdroj: Lifenews.com, Daily mail, Lifesite news, Catholic Digest

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Otec Marian Kuffa, farár zo Žakoviec a veľký bojovník za život nenarodených detí, napísal predslov ku knihe poľskej novinárky Doroty Łosiewiczovej Život je zázrak, zachytávajúcej desať povzbudivých príbehov zo života ľudí 21. storočia.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/zivot-je-zazrak-s-prihovorom-otca-kuffu/

***

Dariusz Žuk-Olszewski prináša vo svojej knihe Licencia na zabíjanie odhalenie, ako a kde v histórii vznikla myšlienka umelých potratov, prečo bola v jednotlivých krajinách tak prudko podporovaná a kto boli protagonistky tejto ideológie.

Dozvieme sa, že podpora umelých potratov vôbec nie je šírením myšlienky tzv. „slobodnej voľby“. V skutočnosti ide o manipuláciu s jednotlivcami s jediným záujmom, a tým je finančný prospech.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/licencia-na-zabijanie/

***


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!