Je z premiéra Hegera darwinistický ateista? - Christianitas

Je z premiéra Hegera darwinistický ateista?


11. mája 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

V pondelok 9. mája sa na námestí SNP v Bratislave uskutočnil ďalší z protestov na podporu Ukrajiny. Na pódiu vystúpilo niekoľko hostí z neziskových organizácií, ktorí rozprávali o ťažkej situácii, akou si Ukrajina od 24. februára tohto roka prechádza. Rozprávali aj o činnosti svojich organizácií, ktoré sa orientujú prevažne na zháňanie a distribúciu jedla pre Ukrajinu, ako aj oblečenia, prostriedkov každodennej potreby, či prostriedkov prvej pomoci. Takto napríklad zaznelo, že aktivisti momentálne zháňajú fólie do okenných rámov v nemocniciach, ktorých vybité okná sa nepresklievajú, ale prelepujú práve fóliami.

Hlavným hosťom podujatia bol premiér SR, Eduard Heger, spolu so štátnym tajomníkom Martinom Klusom, ktorí sa práve vrátili z pietnej akcie na Slavíne. Heger začal svoj príhovor zvolaním:

Priatelia demokracie!“ a pokračoval: „Som hrdý, že ste prišli podporiť ľudí na Ukrajine, ktorí bojujú aj za naše hodnoty – demokraciu a slobodu – a platia ze na svojou krvou.

Premiér ďalej zdôrazňoval, že je hrdý na to, že to podporovatelia demokracie „nikdy nevzdali“ a že vďaka nim je dnes Slovensko na „správnej strane“.

Slovensko tentokrát nezaváhalo!“, vyhlásil na námestí SNP. Budeme podľa jeho slov s Ukrajinou „až do úplného konca“, „chceme Ukrajinu v EÚ,“ a „chceme mier“.

Po ňom nasledoval príhovor štátneho tajomníka Martina Klusa, ktorý sa vyjadril podobne – a síce, že Slovensko nie vždy bolo na správnej strane – čo, mimochodom, má platiť aj o obdobiach vlád V. Mečiara a dokonca i R. Fica.

Teším sa však, že tu máme teraz premiéra Hegera s jeho pevnými postojmi,“ pokračoval Martin Klus. Štátneho tajomníka teší aj diplomatická služba SR, ktorá všade jasne prezentuje, že „Ukrajina bojuje aj za nás a za EÚ“. Potom zvolal: „Slovensko je súčasťou Európskej únie a NATO, či sa vám to páči, alebo nie.

Bolo zvláštne počúvať premiéra Hegera na pódiu. Všetky jeho frázy sme, samozrejme, viac-menej očakávali. Zvláštne však bolo, že ani jedným jediným slovkom nespomenul Boha. Nepovedal „modlite sa za mier“, ani nič podobné, čo by pre tak „charizmatického“ kresťana nemal byť problém. Ale považuje sám seba vôbec ešte za kresťana? Alebo sa z neho za tých niekoľko rokov v parlamente stal darwinistický ateista? Nie je predsa Boh najväčšou nádejou na mier a spravodlivosť vo svete? Rozdiel mi prišiel ešte markantnejší po tom, čo som si vypočul princa Charlesa počas jeho príhovoru pred britským parlamentom. Ten svoj príhovor totiž zakončil slovami:

Jej veličenstvo (kráľovná Alžbeta II.) sa modlí, aby požehnania Všemohúceho Boha spočívali na vašich radách.

Princ Charles – nech je aký je – sa teda nehanbí spomenúť Boha pred britskými poslancami, kým slovenský premiér, známy to charizmatik, ani len slovkom Boha nespomenie pred neveľkým davom (asi 500 ľudí) na námestí SNP, a vykrikuje len akési všeobecné frázy s cieľom získať lacný potlesk a priazeň. Je to tak trochu na zamyslenie.

MG

Titulný obrázok – fickr.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

6 najdôležitejších faktov o sviatku Zvestovania Pána

Slobodná vôľa a jej dôsledky

Najnovšie prieskumy o „blbých“ náladách Slovákov: Odmietanie NATO, skepsa k EÚ a pesimizmus. Takže, čo je vlastne nové?

Modlitbové stretnutie Nadácie Slovakia Christiana pred Ministerstvom školstva a čudná žurnalistika portálu Postoj