Je chystaný seriál TV Markíza o falošnom kňazovi ďalší skrytý útok na Cirkev? - Christianitas

Je chystaný seriál TV Markíza o falošnom kňazovi ďalší skrytý útok na Cirkev?


17. februára 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

TV Markíza pripravuje ďalší zo série nekonečných „komediálnych“ seriálov, ktoré sa však len predháňajú v trápnosti a tuposti – stačí si pozrieť recenzie týchto počinov na stránke csfd.cz, kde ľudia hodnotia filmy a seriály. Tentokrát však televízia prišla so seriálom o falošnom kňazovi s názvom „Svätý Max!“ Už zameranie a názov tohto „diela“ dávajú jasne najavo, že pôjde o akýsi vrchol výsmechu katolíkom a katolíckej Cirkvi, ktorý kulminoval už na neslávnom galavečere „OTO 2020“.

Seriál „Svätý Max!“ začne Markíza vysielať už v marci. Bude o zlodejíčkovi, ktorý sa „zhodou náhod ocitne v kňazskej sutane a stáva sa falošným farárom v malom mestečku Kraľovany“. Je zrejmé, že núdza o trápne momenty nebude chýbať ani tu. Horšie však je, že veriaci budú celoštátnou televíziou opäť vykresľovaní ako spiatočnícki bludári a ich kňazi ako falošní oportunisti. Portál mediaklik.sk uvádza:

Popritom sa však (falošný kňaz)ponorí ešte hlbšie do svojich vlastných problémov. Všetko navyše skomplikuje jeho rodiaci sa vzťah so šéfkou amatérskeho zboru farníkov Evou, ktorá je zároveň miestnou policajtkou.“

Na youtubovej stránke Markízy sa k seriálu píše: „Boží služobník alebo bezbožný podvodník? Nenechajte si ujsť nový rodinný seriál Svätý Max!

TV Markíza už jedným svojím seriálom katolíkov poburovala. Šlo o sériu s názvom „Horná Dolná“, ktorej dej sa odohrával v zapadnutej slovenskej dedine. V seriáli taktiež vystupoval kňaz. Na markizáckej stránke projektu sa píše:

Farár v Hornej Dolnej síce žije život v celibáte, no na druhej strane má rád oslavy a nezakrýva si ani oči pred peknými ženami… Krčmárka Tereza Pekná je totiž naozaj pekná a keď sa rozhodne farára zviesť, bol by v tom čert, aby sa jej to nepodarilo 🙂 …

Kňaza v seriáli hrá herec Marek Majeský. Ten hral aj v ďalšom markizáckom projekte s názvom „Milenky“ a tam mal minimálne jednu poburujúcu scénu – bulvárne časopisy ho vtedy na svojich titulných stránkach zobrazovali na jednej strane listu v sutane (s trápnym „svätuškárskym“ výrazom) a hneď vedľa už nahého…

Horná Dolná“ však poburujúcim spôsobom zobrazovala aj biskupa a arcibiskupa.

Trend v slovenskej seriálovej tvorbe je teda jasný – na jednej strane vychvaľovať slovanské pohanstvo a predstavovať ho ako akési naše „zlaté obdobie“, a na druhej strane očierňovať katolícku vieru a veriacich. Kým tí prví sú udatní bojovníci, tí druhí sú staré babky, čudáci a pokrytci. Budeme veľmi zvedaví, kedy slovenské televízie predstavia aj nejaký seriál o tom, ako kresťania na našom území zastavili postupujúcu moslimskú inváziu. Tá sa, na rozdiel od sfalšovaných mytologických „dejín“ Slovanov, aj naozaj udiala.

MG

Zdroj: mediaklik.sk, markiza.sk, plus7dni.sk, titulný obrázok – youtube.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!