Il Messaggero: Vatikán sa usiloval o stretnutie Františka a Si Ťin-pchinga - Christianitas

Il Messaggero: Vatikán sa usiloval o stretnutie Františka a Si Ťin-pchinga


20. septembra 2022
  Krátke správy

Podľa talianskeho denníka Il Messaggero sa Svätá stolica snažila zorganizovať stretnutie pápeža s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom, ku ktorému malo dôjsť v Kazachstane.

Zdroj: wikimedia commons

Denník uviedol, že Vatikán sa o to usiloval, keď bolo jasné, že pápež František a čínsky prezident Si Ťin-pching budú v Kazachstane v ten istý deň, teda minulú sobotu. Pápež bol v Kazachstane v súvislosti s kongresom lídrov svetových a tradičných náboženstiev, zatiaľ čo čínsky prezident navštívil Kazachstan na ceste do Uzbekistanu, kde sa mal okrem iného stretnúť s ruským prezidentom Vladimírom Putinom.

Podľa denníka Il Messaggero Svätá stolica využila diplomatické prostriedky, ktoré mala k dispozícii, aby dohodla stretnutie Františka a Si Ťin-pchinga. Nie je vylúčené, že pritom požiadala o pomoc taliansku vládu, ktorá má s Čínou oficiálne diplomatické vzťahy.

Čínska strana vraj Vatikánu povedala, že Si Ťin-pching na tento návrh reagoval s radosťou. Upozornila však, že stretnutie znemožňuje nabitý program vodcu Čínskej ľudovej republiky.

MH

Zdroj: Katholisch.de, ilustračná fotografia – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku