Hovorca KBS Kramara na svojom poste skončil - Christianitas

Hovorca KBS Kramara na svojom poste skončil


29. júna 2022
  Krátke správy - Cirkev


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Konferencia biskupov Slovenska informovala, že Martin Kramara ako ich hovorca nečakane končí. Tento post pritom zastával od decembra 2014.

Som vďačný za možnosť viac než sedem rokov vykonávať službu hovorcu KBS. Vážim si prejavenú dôveru otcov biskupov. Prosím o prepáčenie chýb a nedostatkov. Ďakujem za spoluprácu kolegom v práci i v médiách, s ktorými som prišiel do kontaktu. Prosím tiež o modlitby, aby som na novom mieste mohol konať svoju prácu čo najlepším spôsobom,“ vyjadril sa odchádzajúci hovorca, ktorý je kňazom Žilinskej diecézy a pochádza z Bytče. Teologické štúdiá absolvoval v Nitre a za kňaza bol vysvätený v roku 2003.

Martin Kramara prekvapil verejnosť, keď v roku 2020 z doteraz neznámeho dôvodu zaradil portál Christianitas.sk medzi „konšpiračné weby“. Svoje tvrdenie nijako nedokázal. O rok neskôr vyvolalo vlnu nevôle jeho vyhlásenie, že pri vakcinácii si nemožno uplatniť výhradu vo svedomí. Samotná Kongregácia pre náuku viery však v tomto prípade pripustila možnosť uplatniť si výhradu vo svedomí.

Redakcia portálu Christianitas.sk sa spolu s našimi čitateľmi za otca Kramaru modlí a vyprosuje mu od Boha v ďalšej práci veľa múdrosti, milostí a požehnania.

MG

Zdroj: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20220629011, https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20211220017, https://www.churchmilitant.com/news/article/bishops-veto-conscientious-objection-to-jabs, titulný obrázok – Vatican News


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!