Homosexuálne sobáše schvaľuje už aj väčšina Republikánov


1. apríla 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Fascinácia novým koronavírusom má mnoho negatívnych dopadov na spoločnosť. Patrí medzi ne aj fatálne prehliadanie – zámerné (?) – iných hrozieb. Nielen u nás, v strednej Európe.

Tak napríklad práve zverejnený prieskum Public Religion Research Institute priniesol znepokojivú informáciu, že väčšina členov americkej Republikánskej strany podporuje právne uznanie manželstiev párov rovnakého pohlavia. Posledný prieskum, vykonaný v roku 2019, sa zastavil pri 47 %, dnes už je tých percent 51. 62 % respondentov z radov Republikánov podporuje zákaz diskriminácie LGBTQ+ osôb pri výbere povolania či nájomnom bývaní, čo zodpovedá intenciám Kongresom prejednávaného Zákona o rovnosti. Ak bude zákon prijatý, agentúry, ktoré sprostredkúvajú adopcie, nebudú smieť odmietnuť lesbický pár, pretože je lesbický; fotograf, floristka či cukrárka nebudú môcť odmietnuť poskytnúť službu „sobášiacim“ sa homosexuálom.

Kým schvaľovanie sodomie patrí už dlhšiu dobu k základnej ideologickej výbave takmer každého uvedomelého Demokrata, medzi Republikánmi sa homosexualistická agenda výraznejšie presadila až v posledných desiatich rokoch. Prvou skupinou na podporu homoagendy v strane bola organizácia Log Cabin Republicans, založená v roku 1977. Dnes má 35 pobočiek v 26 štátoch únie. V Republikánskej strane naopak chýba organizovaná opozícia voči nátlakovým požiadavkám tejto loby, čo sa ukázalo ako fatálne, keď Najvyšší súd v roku 2015 rozhodoval o zákonnosti homosexuálnych sobášov s platnosťou pre všetky štáty federácie.

Napokon ani Donald Trump nepredstavoval pre ideológiu homosexualizmu výraznejšiu prekážku. Akokoľvek mu bola idea úplne fluidného rodu cudzia, nechal sa občas odfotiť s dúhovou vlajkou, pričom vyhlasoval, že Amerika nikdy nemala väčšieho pro-gej prezidenta, než je on. V skutočnosti mu však táto bojová línia prebiehajúcej kultúrnej vojny bola viac menej ľahostajná, len vedel, čo sa „sluší a patrí“. Aj tak mu to k ničomu nebolo.

Preto mnohí americkí sociálni konzervatívci tvrdia: Akokoľvek je voľba Demokratov v zásade trvalo garantovaným zlom, mnohí republikánski kandidáti žiadnou alternatívou – prinajmenšom v nami sledovanom ohľade – nie sú.

Tak čo si dáte – Pepsi alebo Colu?

MS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!