Holandskí farmári „obetovaní na oltári klimatickej zmeny“, zatiaľ čo ich kráľ na Slovensku propaguje homosexualitu - Christianitas

Holandskí farmári „obetovaní na oltári klimatickej zmeny“, zatiaľ čo ich kráľ na Slovensku propaguje homosexualitu


9. marca 2023
  Krátke správy

Holandský kráľovský pár prišiel na Slovensko podporovať „inklúziu“ (čiže homosexualitu), zatiaľ čo holandskí farmári sú podľa magazínu Forbesobetovaní na oltári klimatickej zmeny“.

Ilustračný obrázok, zdroj: fb Zuzana Čaputová

Tisíce belgických a holandských farmárov sú obetovaní na oltári klimatickej zmeny. Prichádzajú o živobytie, pretože ich vlády zasahujú proti emisiám oxidov dusíka (z hnoja) a používaní amoniaku na hnojenie,“ uvádza magazín Forbes v úvode svojho článku s názvom Technológia poháňaná klímou vytláča európskych farmárov.

Magazín ďalej cituje švédskeho novinára Petera Imanuelsena, ktorý na svojom twitteri uviedol:

„(Holandská) vláda sa v podstate rozhodla zbaviť 3000 fariem, aby tak splnila nové klimatické ciele. To isté urobili aj v Sovietskom zväze.

Holandská vláda na čele s ministerkou životného prostredia Christianne van der Walovou sa zaviazala, že do roku 2030 zníži emisie dusíka na polovicu a prví pod gilotínu sa dostávajú práve tamojší farmári. Práve poľnohospodársky sektor podľa ministerstva totiž produkuje 46 percent tohto skleníkového plynu v krajine. O tom, aké je v krajine poľnohospodárstvo pre tamojšiu ekonomiku mimoriadne dôležité, svedčí aj fakt, že Holandsko je po USA druhým najväčším exportérom poľnohospodárskych produktov na svete! Pre nové nariadenia tak hrozí strata živobytia pre veľké percento populácie. Van der Walová má však pre týchto ľudí náhradne riešenie. Britský Financial Times cituje jej slová:

„(Farmári) sa môžu presťahovať (?!), zatvoriť podnik alebo inovovať. Napríklad znížte počet svojho dobytku na polovicu a začnite na svojej farme produkovať iný druh poľnohospodárstva. Na to poskytujeme finančnú podporu.“

Vo svete čím ďalej tým známejšia mladá holandská konzervatívna aktivistka Eva Vlaardingerbroeková preložila do angličtiny príspevok na twitteri jedného nešťastného holandského farmára:

Dnes v noci sme poslednýkrát podojili naše kravy. Po 90 rokoch je toto (koniec) pre organický mliečny sektor. Nie je nám dovolené pokračovať, pretože sme boli označení za „najväčšieho znečisťovateľa“. Bojovali sme (za naše práva) 3 roky.“

A holandský kráľ? Namiesto toho, aby sa postavil za práva vlastných farmárov proti tamojšej vládnej mafii, prišiel kráľ Viliam Alexander so svojou manželkou Maximou na Slovensko bojovať za šírenie LGBT ideológie a dokonca i zelenej agitky, ktorá tak drví jeho vlastný ľud. Prezidentský palác:

Hlavnými témami kráľovskej návštevy budú otázky právneho štátu a ochrany klímy vrátane prechodu na obehové hospodárstvo, ako aj podpora inklúzie a rozmanitosti v spoločnosti.

Viliam Alexander by si mal rýchlo spomenúť na slová nášho cisára Františka Jozefa I., ktorý zvykol hovorievať, že jeho hlavnou úlohou je brániť svoje národy pred ich politikmi. A ak to súčasný kráľ odmieta, potom by mal možno svoje miesto prenechať práve katolíckym Habsburgovcom, ktorí aj v Holandsku vládli niekoľko storočí.

MG

Zdroj: Forbes, Financial Times, twitter E. Vlaardingerbroekovej, aktuality.sk, ilustračný obrázok, zdroj – fb Zuzana Čaputová


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

Nenechajte nás v tom samých: Prosíme o milodar v boji za obhajobu nemenného učenia katolíckej Cirkvi

Arcibiskup Fulton Sheen: O zlých ľuďoch v nebi a dobrých v pekle

Bazilika svätého Augustína v Campo Formio v Ríme

Farár Kuffa o učebniciach sexuálnej výchovy: „Dokedy budeme zbabelo mlčať?“