Holanďania sa búria proti koronaopatreniam, Španieli odporúčajú v doprave nerozprávať


25. januára 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Občania Amsterdamu sú už znechutení protikoronavírusovými opatreniami, ktoré obmedzujú ich občianske slobody. Už týždeň platí v krajine zákaz vychádzania, Holanďania preto vyšli do ulíc. Polícia zasiahla aj vodnými delami.

Holanďania tvrdia, že posledný zákaz vychádzania v ich krajine zaviedli Nemci a to v čase II. svetovej vojny a oni preto nebudú zákaz vychádzania akceptovať. Zákaz vychádzania trvá v čase medzi 21:00 a 4:30. Holandským občanom sa nepáči ani to, že za zákaz vychádzania možno udeliť pokutu vo výške až 95 eur.

Holandská vláda vyhlásila, že počas zákazu vychádzania možno vyjsť z domu iba vo výnimočných a oprávnených situáciach, ako je napríklad vykonávanie potrebných prác, nutnosť lekárskej pomoci alebo prechádzka so psom na vôdzke. V rámci celonárodnej karantény úrady zatvorili reštaurácie, zariadenia služieb, zábavné podniky a väčšinu obchodov. Zatvorené sú tiež školy a úrady zakazujú obyvateľom ubytovať v ich domovoch viac ako dvoch hostí a vyzvali ľudí, aby necestovali.

Zaujímavá informácia prišla aj zo Španielska. Katalánske úrady sa snažia presvedčiť ľudí, aby sa spolu nezhovárali a netelefonovali vo verejnej doprave, pretože pri rozprávaní sa môže šíriť infekcia a doprava sa tak stáva osobitnou rizikovou zónou. Podľa katalánskych úradov sa mlčaním znižuje riziko nákazy. Katalánsky nápad s tichou dopravou oslovil už aj Nemcov a Francúzov.

BK

Zdroj: Pch24

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!