Grétin ekoaktivizmus v praxi: 2000 ton odpadu po zábave jej fanúšikov - Christianitas

Grétin ekoaktivizmus v praxi: 2000 ton odpadu po zábave jej fanúšikov


27. júna 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Festival v Glastonbury bol v tomto roku oveľa zaujímavejší ako kedysi. Okrem hudobných hviezd tam totiž vystúpila aj hviezda ekologická – Gréta Thunbergová. Jasajúcemu davu rozprávala mladá Švédka o tom, že sme na začiatku klimatickej a ekologickej núdze, všetci jej silno tlieskali – a po skončení podujatia nechali na mieste približne 2000 ton odpadu. How dare you?

Nič neodhaľuje pokrytectvo ľavicových ekologických aktivistov viac ako podobné festivaly. Ten tohtoročný v anglickom Glastonbury nás však zaujal už predtým, ako sa vôbec oficiálne začal. Festival každoročne navštívi približne 200-tisíc ľudí, v tomto roku veľa z nich chcelo kvôli Gréte, hviezde liberálno-klimatickej agendy, využiť vlakovú dopravu, pretože je ekologickejšia ako auto či lietadlo. Ups, chybička sa „vloudila“. Železničiari ako na potvoru štrajkovali práve počas konania festivalu.

Mase ľudí teda neostávalo iné, iba nasadnúť do áut. Tí silnejšie ekologicky zmýšľajúci sa však vybrali za zábavou na autách – elektrických. A ups, ďalší problém! Organizátori pre ich autá síce pripravili nabíjacie stanice, ale hodina nabíjania tu stála presne 80 libier, teda asi 92 eur. How dare you! (Ako sa opovažujete?!)

Ale veď dobre. Kvôli ekológii musíme nad týmito paradoxmi privrieť oči. Čo nás však naozaj pobúrilo je to, že po skončení festivalu a burcujúceho prejavu Thunbergovej o tom, ako máme chrániť zem a eliminovať plasty, vyzbierala upratovacia čata po návštevníkoch približne 2000 ton odpadu! Áno, o toto sa postarali ľudia, ktorí sa prišli dozvedieť niečo nové o vychytenej ekologickej téme a moderných spôsoboch fungovania v „zelenej“ spoločnosti.

A viete, ako ekoaktivisti toto šialené číslo obhajujú? Že vraj by ten odpad mohol byť podľa prepočtov z minulých rokov ešte vyšší – približne o 174 ton, keby sa účastníci festivalu aj vďaka Gréte nad sebou nezamysleli…

MM

Zdroj: metro.co.uk, Wales online, obrazový materiál – fb Greta Thunberg a Wales online


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!