Google vyhlásil vojnu pravici, konzervatívcom a Trumpovi


31. júla 2020
  Krátke správy - Spoločnosť

Zdá sa, že spoločnosť Google, jedna z najväčších svetových technologických spoločností, je odhodlaná zabrániť opätovnému zvoleniu prezidenta USA Donalda Trumpa koncom tohto roka. Posledné údaje ukazujú, že vyhľadávací gigant ovplyvňuje viditeľnosť vyhľadávania konzervatívnej americkej spravodajskej stránky Breitbart.

Pred dvoma rokmi americká spravodajská sieť USA Breitbart News Network narazila na video, v ktorom vedúci predstavitelia spoločnosti Google hodnotia americké prezidentské voľby v roku 2016. Zábery ukazujú Sergeja Brina, jedného zo zakladateľov vyhľadávacieho gigantu, ktorý tvrdí, že mnohí sú „veľmi sklamaní a smutní“ z výsledku prezidentských volieb, zatiaľ čo Kent Walker, viceprezident spoločnosti Google pre globálne záležitosti, sa vyjadril, že výsledok volieb bol „šokom“.

Zdá sa, že spoločnosť Google v snahe zasiahnuť do tohtoročného prezidentského súboja vylučuje konzervatívny obsah zo svojho vyhľadávača.

Podľa spoločnosti Breitbart nové údaje ukazujú, že spoločnosť Google od roku 2016 znížila viditeľnosť vyhľadávania spoločnosti Breitbart o 99,7%! Breitbart tvrdí, že zatiaľ čo 4. apríla 2016 sa portál zaradil medzi prvú desiatku vyhľadávacích pozícií pre 355 kľúčových hľadaných výrazov, 20. júla tohto roku sa v prvej desiatke umiestnil iba jeden vyhľadávaný výraz. Kým dňa 4. apríla 2016 sa spravodajské stránky zaradili medzi 100 najlepších vyhľadávacích pozícií pre 16 820 kľúčových hľadaných výrazov, 20. júla 2020 sa do prvej stovky dostalo iba 55 vyhľadávaných výrazov.

Breitbart taktiež poukazuje na to, že v porovnaní s prvou polovicou roku 2016 zaznamenal počet jedinečných návštevníkov jeho stránky podľa Google výrazný pokles o 63%.

Americký spravodajský kanál taktiež zdôraznil, že počty vyhľadávaní Google a návštevnosť stránky Breitbart pri vyhľadávaní výrazu „Joe Biden“ a ďalších s Bidenom súvisiacich hesiel sa od začiatku mája znížili na nulu.

Medzitým sa demokratický prezidentský prezident Joe Biden teší silnej podpore ľavicových médií do tej miery, že dokonca vyvoláva pochybnosti, či nedochádza k cenzúre obsahu. Napríklad iba veľmi málo článkov bolo zverejnených ohľadom Bidenovho údajného sexuálneho obťažovania, ba New York Times na žiadosť tímu Bidenovej kampane dokonca revidovalo už uverejnený článok.

Zdá sa, že Google manipuluje s výsledkami vyhľadávania nielen v prípade Breitbartu. Percento návštevnosti na konzervatívnych webových stránkach pochádzajúce od spoločnosti Google je oveľa nižšie ako percento iných mediálnych stránok. Google vo svojom prehliadači manipuluje s hľadanými výrazmi, aby používatelia videli správy z pravicových spravodajských serverov menej často.

Robert Epstein, psychológ a bývalý podporovateľ Hillary Clintonovej, je presvedčený, že Breitbart je na čiernej listine spoločnosti Google, o čom obšírne písal v roku roku 2016. 

Epstein trafil klinec priamo po hlave. Minulý rok americký investigatívny portál Project Veritas odhalil, že spoločnosť Google sa usilovala úmyselne potláčať konzervatívne spravodajské servery, ako sú Gateway Pundit, Newsbusters a Daily Caller.

MH

Zdroj: v4na.com