Globalisti poľujú na Trumpa. Obávajú sa ďalších volieb - Christianitas

Globalisti poľujú na Trumpa. Obávajú sa ďalších volieb


16. augusta 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Súčasné prezidentské voľby v USA budú pripomínať skutočnú vojnu, tvrdí šéfredaktor DoRzeczy Paweł Lisicki a poukazuje na to, že súčasný politický boj ďaleko presahuje konflikt medzi demokratmi a republikánmi. Podľa neho pôjde o zrážku civilizácií.

Hoci do volieb zostáva ešte nejaký čas, prezidentská kampaň v USA sa už skutočne začala. Demokrati, ktorí vykonávajú raziu na panstve Donalda Trumpa rukami FBI, sa pripravujú, ak nie na ďalšie obvinenie, tak minimálne na masívnu očierňovaciu kampaň proti potenciálnemu kandidátovi Republikánskej strany. Pawel Lisicki poukazuje na to, že stratégia nasadenia tajných služieb na opozičných lídrov pripomína skôr praktiky banánových republík než popredných svetových demokracií. Poukazuje tiež na to, že Trump sa stáva skutočnou hrozbou pre súčasnú administratívu.

Dva dni pred zásahom FBI na veľkom konzervatívnom kongrese v texaskom Dallase Trump oznámil, že dosiahne drvivé víťazstvo. Na kongrese, na ktorom sa okrem iných zúčastnil aj maďarský premiér Viktor Orbán, Trump povedal, že najbližšie mesiace rozhodnú o tom, či americká civilizácia prežije. Amerika je na pokraji priepasti a len my ju môžeme zastaviť,“ povedal Lisicki. „V takejto situácii je ťažké nespájať kroky FBI s týmito oznámeniami,“ pokračuje publicista.

Od roku 2016 sa pokúsili Trumpa trikrát obžalovať. Zakaždým bezvýsledne. Ako dnes upozorňuje šéfredaktor časopisu DoRzeczy, obvinenia z možného štátneho prevratu sa zdajú byť podozrivé. Očierňovacia kampaň preto môže mať za následok, že nerozhodnutí voliči, ktorí majú plné zuby rastúcej moci služieb a „hlbokého štátu“ (Deep State), prejdú na stranu republikánskeho kandidáta. Bude to však konflikt, ktorý ďaleko presahuje tradičné politické rozdelenie.

Súčasné prezidentské voľby v USA sa preto budú podobať skutočnej vojne. Dokonca aj bez rétoriky charakteristickej pre politické kampane, kde sa všetko zveličuje a dramatizuje, dôjde k zrážke dvoch úplne odlišných Amerík. Na jednej strane budú prívrženci globalizmu, zatiaľ čo na strane Trumpa budú prívrženci starej konzervatívnej Ameriky. Bude to vojna progresívnych globalistov a obrancov tradičného poriadku. Vojna genderistov, klimatológov a hygienikov proti zástancom slobody. Vojna oligarchov proti demokratom (nie strane s týmto názvom). Vojna veľkých technológií a veľkých médií proti federácii zástupcov ľudu,“ zdôrazňuje Lisicki.

MH

Zdroj: dorzeczy.pl, titulný obrázok – flickr.com / DonkeyHotey


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku