Pápež František sa stretol s transgender osobami - Christianitas

Pápež František sa stretol s transgender osobami


12. augusta 2022
  Krátke správy


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Pápež František sa počas stredajšej audiencie stretol s transgender osobami a to dokonca už po štvrtý krát. Informáciu ako prvú priniesli vatikánske noviny L’Osservatore Romano a ďalej ju prebrali svetové médiá.

Skupina sa zdržiavala v komunite Blahoslavenej Nepoškvrnenej Panny, ktorá počas pandémie vítala i trans ľudí. „Nikto by sa nemal stretnúť s nespravodlivosťou alebo byť odsúvaný nabok, každý má dôstojnosť byť Božím dieťaťom,“ uviedla sestra Jeanningrosová z komunity pre L’Osservatore Romano. Dodala, že stretnutie prinieslo trans hosťom „nádej“.

Konzervatívny denník New York Post prízvukuje, že František sa silno stavia proti „gender teórii“ a pripomína, že v roku 2021 povolil zverejnenie vatikánskeho dokumentu, ktorý potvrdil, že katolícka Cirkev nemôže žehnať zväzky osôb rovnakého pohlavia, pretože „Boh nemôže žehnať hriech“. Na druhej strane však len nedávno napísal pochvalný list jezuitovi Jamesovi Martinovi, ktorý je známy svojou silnou podoporou akceptácie homosexuality u katolíkov.

Pápež týmto stretnutím len pokračuje vo svojich kontroverzne vnímaných gestách. Len pred dvoma týždňami bol v Kanade ospravedlňovať sa za „kultúrnu genocídu“, ktorú mali spôsobovať katolícki predstavení na indiánskych deťoch v takzvaných „rezidenčných školách“. S najväčšou pravdepodobnosťou pritom išlo o miestnou ultraliberálnou vládou značne zveličenú bublinu, alebo dokonca možno úplné klamstvo (písali sme o tom my1 a pred pár dňami už aj Denník Štandard2).

Počas Františkovej návštevy v severoamerickej krajine sa udiala ešte jedna kontroverzná vec, ktorú slovenské médiá v tichosti obišli: pápež sa spolu s miestnymi kardinálmi zúčastnil podivného rituálu pri ktorom indiánsky náčelník vyvolával „posvätný kruh duchov“. Indiánsky veľkňaz sediaci oproti Františkovi a naproti kanadským biskupom mimo iného vyslovil aj tieto slová:

Prosím západnú starú mamu, aby nám poskytla prístup do posvätného kruhu duchov, aby tak tí mohli byť s nami, aby sme tak boli zjednotení a spoločne silní.3

Katolícky autor Taylor Marshall si položil filozofickú otázku – „kto to vlastne je tá západná stará mama?“ A odpovedá:

Nuž, niektorí hovoria, že ide o Nancy Pelosiovú.“

MG

Zdroj: NY Post, Yahoo News

Zdroj obr.: https://www.brasildefato.com.br/

1https://www.christianitas.sk/masove-hroby-deti-v-kanade-moralna-panika-a-katolicka-cirkev/

2https://dennikstandard.sk/236358/mucenie-a-tajne-pohreby-deti-stovky-neoznacenych-hrobov-v-kanade-su-mozno-hoax/

3https://www.youtube.com/watch?v=zxQNC3XyKjk (3:20)


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku