Francúzsko: Potratová pilulka ako symbol pokroku – bez lekárskeho predpisu, zadarmo (!) a „pre všetkých“ - Christianitas

Francúzsko: Potratová pilulka ako symbol pokroku – bez lekárskeho predpisu, zadarmo (!) a „pre všetkých“


22. septembra 2022
  Krátke správy

Francúzska tlačová agentúra hrdo informuje, že vláda nad Seinou poskytuje všetkým prístup k tabletke „deň po“. Farmakologický potrat má byť bezplatný, „na požiadanie“ a bez vekového obmedzenia. Liberalizácia prístupu k interrupciám umožní orgánom podnikať ďalšie kroky na rozšírenie „civilizácie smrti“. Nota bene, paralelne prebiehajú aktivity orgánov smerujúce k legalizácii eutanázie vo Francúzsku.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Pozornosť vzbudzujú pomenovania kampaní vedených francúzskou vládou. Keď bolo povolené homosexuálne „manželstvo“, hovorilo sa o „manželstve pre všetkých“, keď bolo lesbickým párom povolené adoptovať si deti, bolo to „in vitro pre všetkých“ – a tentoraz tu bude potratová pilulka – tiež „pre všetkých“.

Jeho cena pre dospelých sa v lekárňach pohybovala od 3 eur do približne 20 eur. Maloletí boli od takejto platby oslobodení. Teraz budú môcť ženy dostať tabletku „deň po“ bez lekárskeho predpisu a okrem toho bude prístup k farmaceutickému potratu bezplatný pre všetkých bez ohľadu na vek. Tento typ „prístupu“ samozrejme zaplatia daňovníci.

Tieto rozhodnutia oznámil minister zdravotníctva François Braun 20. septembra. Financovanie úhrady potratových tabletiek bude zahrnuté do zákona o financovaní sociálneho zabezpečenia na rok 2023, ktorý má byť predložený Rade ministrov 26. septembra. Minister Braun vysvetlil, že sa tým „posilňuje ochrana žien“ tým, že sa im uľahčuje prístup k tzv. núdzovej antikoncepcii, ktorú možno získať „v lekárňach, bezplatne, bez lekárskeho predpisu a v akomkoľvek veku“.

Až doteraz bola antikoncepcia „deň po“ bezplatná a bez lekárskeho predpisu dostupná len pre (!) neplnoleté osoby. Tínedžeri ju mohli získať – mimochodom (!), bez vedomia alebo súhlasu rodičov – v lekárňach, u školských sestier a v centrách sexuálneho zdravia. Tieto lieky boli bezplatne k dispozícii aj študentkám do 26 rokov. Ostatným ženám bola poskytnutá čiastočná úhrada, ak dostali recept od lekára. Ako vidno, nad Seinou sa „pokrok“ zrýchľuje…

MH

Zdroj: pch24.pl, ilustračný obrázok – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

PDF (formát pre tlač)

Najnovšie články

6 najdôležitejších faktov o sviatku Zvestovania Pána

Slobodná vôľa a jej dôsledky

Najnovšie prieskumy o „blbých“ náladách Slovákov: Odmietanie NATO, skepsa k EÚ a pesimizmus. Takže, čo je vlastne nové?

Modlitbové stretnutie Nadácie Slovakia Christiana pred Ministerstvom školstva a čudná žurnalistika portálu Postoj