Francúzske veľkomestá sú na tom horšie s bezpečnosťou ako neslávny Medellín alebo Bogota v Kolumbii - Christianitas

Francúzske veľkomestá sú na tom horšie s bezpečnosťou ako neslávny Medellín alebo Bogota v Kolumbii


27. septembra 2022
  Krátke správy

Kto videl (inak naozaj vynikajúci) seriál Narcos, vysielaný aj na našej „dvojke“, vie, že kolumbijské mestá Medellín a Bogota sú mimoriadne nebezpečné miesta pre život. V uliciach týchto miest vedú drogové kartely nikdy nekončiacu vojnu proti sebe navzájom, ako aj proti miestnym policajným zložkám, ktoré sa im z času na čas –, keď už únosnosť presiahne mieru – pokúšajú, takpovediac, „klepnúť“ po prstoch.

Ilustračný obrázok, zdroj: wikimedia commons

V každom prípade vraždy, únosy, znásilnenia, drogové popravy sú tu na bežnom poriadku a nikoho ani veľmi nevyvádzajú z miery. Taký je proste Medellín (ktorý dal názov neslávnemu Medellínskemu kartelu), taká je jednoducho Bogota.

Nuž ale, niekoľko francúzskych veľkomiest sa v úrovni bezpečnosti prepadlo ešte aj pod túto úroveň. Správu priniesli noviny Le Figaro a prevzal ju tiež časopis Valeurs Actuelles. Článok v novinách s mierne zavádzajúcim názvom: Neistota: Nantes, Paríž, Marseille, francúzske mestá, vypadli z rebríčka najbezpečnejších miest uvádza, že v 200 najbezpečnejších mestách vo svete je len jediné francúzske. Francúzsko je na tom bezpečnostne najhoršie z celej Európy a obzvlášť je na tom zle prímorské mesto Nantes, ktoré sme bližšie spomenuli v nedávnom článku.

Jediným francúzskym mestom v rebríčku 200 najbezpečnejších miest je Štrasburg – mesto na hraniciach Francúzska s Nemeckom, o ktoré obe európske veľmoci z času na čas vedú „boj“ – a to sa nachádza na 166. mieste. Portál Numbeo, ktorý rebríček pravidelne zostavuje na základe hodnotenia samotných návštevníkov, predstavil tento rok tiež rebríček 450 najmenej bezpečných miest na svete.

A tu sa dostávame k 12 najväčším mestám Francúzska, ktoré sa všetky v tomto negatívnom rebríčku objavili.

Paríž, Lyon, Marseille, Nantes, Štrasburg, Bordeaux, Toulouse, Lille, Nice, Grenoble, Montpellier a Rennes sú všetko mestá, kde by si mali návštevníci dávať na seba dobrý pozor. Časopis Valeurs Actuelles:

Paríž je až na 350. mieste za Medellínom (Kolumbia – 316.) alebo Karáčí (Pakistan – 326.). Horšie sú na tom Marseille a Nantes, ktoré sú na 388. a 407. mieste. Hlavné mesto bretónskych vojvodov sa dokonca nachádza hneď za kolumbijským hlavným mestom Bogotou (406.). Toulouse a Bordeaux na tom nie sú oveľa lepšie (282. a 272.). Napokon Lyon obsadil 293. miesto v klasifikácii.

Francúzsko ako krajina nie je na tom v rebríčku bezpečnosti dobre: predbehli ho napríklad Mexiko, Malajzia, Filipíny či Turecko.

MG

Zdroj: Valeurs Actuelles, Le Figaro, ilustračný obrázok – wikimedia commons


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Byzantský mystik Gregor Palama vo svetle katolíckej viery (Druhá časť)

Nominalizmus a jeho důsledky – VI

Slovenský konzervativizmus už nepotrebuje diskusie, potrebuje kontrarevolúciu

Katolícky ateizmus – najnebezpečnejšia forma modernizmu?