Fotografia z amerického pochodu za život - Christianitas

Fotografia z amerického pochodu za život


24. januára 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Washington v piatok hostil v poradí už 49. pochod za život (March for Life) a hoci bolo chladné počasie, zúčastnili sa ho aj tento rok desiatky tisíc ľudí – organizátori hovoria až o 150-tisícovej účasti. Prvý takýto pochod sa udial 22. januára 1973, na prvé výročie prijatia potratových praktík, ktoré v USA neboli ustanovené demokratickým spôsobom, ale súdnou cestou v tzv. prípade Roe verzus Wade.

Tohtoročný pochod sa však vôbec po prvýkrát niesol v atmosfére možného zvrátenia tohto súdneho rozhodnutia – Najvyšší súd USA má po dlhých desaťročiach po prvýkrát konzervatívnu väčšinu a tá vydáva signály, že sa rozhodnutie spred päťdesiatich rokov pokúsi zvrátiť už tento rok. Šlo by o prelomové rozhodnutie.

Dúfame a modlíme sa, že tento rok – 2022 – nám prinesie historickú zmenu…“ povedala prezidentka Pochodu za život Jeanne Manciniová. „Roe nie je trvalé právo,“ povedala na povzbudenie davu.

Macy Butlerová, postaršia učiteľka, sa pre miestne médiá vyslovila v podobnom duchu: „Chodievala som tu v minulosti len preto, že som chcela povedať, že sme stále tu. Že stále veríme, že potraty sú nesprávne. Ale teraz si hovorím, fíha, možno sa naozaj niečo zmení k lepšiemu.“

Zdroj: youtube.com

Pro-life demonštranti sa sústreďujú na blížiace sa rozhodnutie Najvyššieho súdu, ale už teraz sa pripravujú aj na budúce právne pro-potratové predpisy aj na štátnej úrovni.

Ak Roe padne, bojové línie sa zmenia. Ale nemýľte sa, boj o život bude musieť pokračovať v jednotlivých štátoch, aj tu vo Washingtone,“ povedala Manciniová.

Zatiaľ čo Najvyšší súd zvažuje svoje rozhodnutie, Biely dom opätovne potvrdzuje svoj záväzok chrániť a brániť potratové „právo“ – „všetkými nástrojmi, ktoré máme k dispozícii“, – uviedla na piatkovom brífingu tlačová tajomníčka Jen Psakiová. Konkrétne spomenula spoluprácu s Kongresom na schválení zákona „o ochrane zdravia žien“.

Jedným z najväčších hovorcov na pochode bol aj v Amerike známy katolícky kňaz Mike Schmitz, ktorý niekoľko desiatok minút rozprával o dôstojnosti života. Spomenul osobnú skúsenosť jednej ženy, ktorá prišla k nemu pre radu. Jej známi ju posielali na potrat, no ona uposlúchla radu kňaza a dieťatko porodila. Po pôrode ho dala na adopciu a dnes je z neho pekný 12-ročný chlapec.

Portál National Review zverejnil desiatky fotiek z akcie a tie veru stoja za pozretie:

https://www.nationalreview.com/photos/march-for-life-2022/ #slide-1

MG

Zdroj: npr.org, EWTN, National Review, titulný obrázok – youtube.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!