Film M. Gibsona a M. Wahlberga o nezvyčajnom živote jedného katolíckeho kňaza príde do kín už túto jar - Christianitas

Film M. Gibsona a M. Wahlberga o nezvyčajnom živote jedného katolíckeho kňaza príde do kín už túto jar


28. januára 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Minulý rok v lete sme informovali o tom, že hollywoodske hviezdy Mel Gibson a Mark Wahlberg chystajú film o nezvyčajnom živote Stuarta Longa, ktorý sa z problémového agnostika a „nahnevaného mladého muža“ stal až katolíckym kňazom v diecéze sv. Heleny v Montane.

Otec Bart Tolleson, kňaz v diecéze sv. Heleny a dlhoročný priateľ otca Longa, vtedy na margo filmu prezradil:

Bude podľa skutočných udalostí. Niektoré veci v príbehu budú poňaté voľnejšie, ale film bude rozprávať o jeho živote, čo je dobrá vec. Bude to skvelý príbeh… Jeho konverzia bola (totiž) fenomenálna: prešiel si od problémového agnostika až po človeka, ktorý mal mystický zážitok s Bohom. Potom sa rozhodol stať kňazom.“

Úlohu Stuarta v pripravovanej snímke s názvom Father Stu (Otec Stu) bude hrať Mark Wahlberg, ktorý si prešiel podobnou skúsenosťou – z problémového mladíka, ktorému nebola cudzia ani väzenská cela, sa stal vzorný katolícky manžel, ktorý o svojej viere často rozpráva aj na verejnosti. Nestarnúci Mel Gibson bude hrať jeho otca.

Spoločnosť Sony Pictures v týchto dňoch vydala správu, že film pôjde do amerických kín 15. apríla 2022 – čo je deň, na ktorý tento rok, mimochodom, pripadne Veľký piatok. To, kedy pôjde film aj v slovenských kinách, závisí od obchodných zmlúv filmových spoločností. Nemalo by to byť však viac ako tri mesiace po uvedení filmu v Amerike. Samozrejme, veľmi otázna je stále prípadná pandemická situácia, tá sa však na jar a s príchodom leta už tradične zlepšuje.

Našu pôvodnú správu o chystanom projekte M. Gibsona a M. Wahlberga si môžete prečítať tu: https://www.christianitas.sk/m-wahlberg-a-m-gibson-chystaju-zaujimavy-film-o-nezvycajnom-knazovi/

V týchto dňoch dal o sebe vedieť aj ďalší zaujímavý hollywoodsky projekt s katolíckou tematikou – o živote mladého Pátra Pia, ktorého stvárni Shia LaBeouf, hviezda série Transformers. V pôvodnej správe zo septembra sme k filmu uviedli:

Ako prípravu na film strávil herec niekoľko augustových dní medzi kapucínmi v kláštore na severe Kalifornie, aby sa tak bližšie zoznámil s duchovným životom členov rádu.“

Koncom minulého roka navštívil Shia so svojím tímom osobne aj mníchov z talianskeho kláštora San Giovanni Rotondo, kde Páter Pio pôsobil. Kapucínsky mních z kalifornského kláštora, kde herec strávil niekoľko dní, otec Hai Ho, na svojom Instagrame zverejnil nové fotografie svojho slávneho priateľa, na ktorých sa LaBeouf usmieva spolu s talianskymi mníchmi.

Fotografia z Instagramu otca Hai Ho priamo zo San Giovanni Rotondo – Shia LaBeouf, ktorý hrá mladého Pátra Pia, je dole v strede.
Zdroj: https://www.instagram.com/p/CXzktZ9JzIh/

Otec Hai Ho tiež uviedol, že mladý herec, ktorý, ako sa zdá, prechádza osobnou náboženskou konverziou, tiež navštívil počas svojho pobytu v Taliansku Assissi a Loreto, kde sa nachádza prenesený dom Panny Márie (podľa katolíckej vierouky ho v 11. storočí doslova preniesli anjeli, zástancovia sekulárnej teórie tvrdia, že ho z Blízkeho východu rozobrali a preniesli križiaci).

Pôvodnú správu o projekte Shiu LaBeoufa a Abela Ferrara nájdete tu: https://www.christianitas.sk/shia-labeouf-si-zahra-mladeho-patra-pia/.

MG

Zdroj: churchpop.com, titulný obrázok – lospaziobianco.it


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!