Facebook vymazal príhovor kardinála Sandovala, bol politicky nekorektný


21. januára 2021
  Krátke správy - Cirkev

Kardinál Juan Sandoval, emeritný arcibiskup z Guadalajary v Mexiku, nahral deväťminútové video, v ktorom varoval veriacich, že pandémia koronavírusu môže poslúžiť na nastolenie „nového svetového poriadku“.

Spoločnosť Facebook okamžite reagovala, príspevok vymazala a vydala oznámenie, že daný príspevok šíri „dezinformácie“. Zdôvodnenie prečo bol kardinálov príspevok označený ako dezinformačný bol nasledujúci: „Šíri informácie o Covid-19, ktoré boli nezávislými kontrolórmi faktov klasifikované ako dezinformácia“. Momentálne kardinálov príspevok nie je k dispozícii.

Lepšiu formuláciu by nevymysleli ani v Orwellovom románe 1984 a predstava „nezávislých“ kontrolórov na Facebooku je zrejme nový druh humoru, ktorý sa stane pre 21. storočie typickým. Samotná reakcia Facebooku je v podstate potvrdením kardinálovho podozrenia a jediným problémom Facebooku a elít, ktoré ho vlastnia a ovládajú spočíva v tom, aby sa nedostávali na verejnosť ani informácie, že nejaký príspevok existoval a bol vymazaný. Keď bude vyriešený tento problém, tak už budú existovať len „fakty“ overené „nezávislými kontrolórmi faktov“.

Kardinál Sandoval vo videu varuje, že pandémia môže trvať niekoľko rokov a ironicky zmieňuje aj Billa Gatesa, ktorého nazýva „prorokom“. Ten podľa neho predpovedal pandémiu koronavírusu a výhľadovo varoval aj pred pandémiou kiahní.

Kardinál Sandoval zrejme poňal určité pochybnosti o prorockom dare Billa Gatesa a jeho schopnosti dopredu ohlasovať pandémie prisudzuje pravdepodobne skôr istému organizačnému talentu, než metafyzickému osvieteniu. Aj keď samozrejme určitý metafyzický vplyv špeciálneho druhu na Billa Gatesa nemôžeme vylúčiť.

Kardinál kritizoval zatváranie obchodov a spoločností, ktoré poskytujú služby. Otvorene povedal, že sa obáva vytvorenia svetovej vlády s planetárnou armádou, finančnou menou, ekonomikou a synkretickým náboženstvom, ktoré by podľa neho nebolo náboženstvom kresťanským, ale náboženstvom Matky Zeme. To všetko v mene ľudskosti a univerzálneho bratstva.

Pandémia podľa kardinála oslabí národy, ochudobní ich a uvrhne krajiny do zadlženia. Zhorší vzdelanie a náboženskú prax sťaží. Predovšetkým však varoval, že to hlavné, čo sa v ľuďoch podarí vyvolať je – strach.

Kardinál Sandoval bol v minulosti známy svojím nekompromisným bojom proti liberálnej kultúre. Organizoval protesty proti sexuálnej výchove, používaniu kondómov a antikoncepčných tabletiek. V auguste 2010 bojoval proti legalizácii homosexuálnych vzťahov v Mexiku a obvinil sudcov mexického Najvyššieho súdu z prijímania úplatkov od politických strán, ktoré chceli legalizovať LGBT požiadavky, vrátane adopcie detí homosexuálmi. Starosta Mexico City podal na neho žalobu za údajné „ohováranie“, ale kardinál odmietol svoje výroky odvolať.

Preslávil sa politicky nekorektnými výrokmi na adresu protestantov, kritizoval v médiách provokatívne oblečené ženy, na označenie homosexuálov použil hanlivý mexický výraz „maricón“ a po legalizácii homosexuálnych „manželstiev“ v roku 2015 vykonal spolu s arcibiskupom Carlosom Cabrerom a španielskym exorcistom José Antoniom Forteaom hromadný exorcizmus proti „potratom, satanizmu, korupcii, eutanázii a legalizácii homosexuálnych vzťahov“.

Prípad kardinála Sandovala ukazuje dostatočne jasne, že vláda IT gigantov, spojená s ďalšími korporátnymi elitami sa nezastaví pri vymazávaní a cenzurovaní Trumpa alebo Salviniho. A neobmedzí sa len na Facebook. Postupne budú pravdepodobne vymazané všetky názory, ktoré neprejdú kontrolou „nezávislých kontrolórov faktov“.

BM

Zdroj: Kath net, Wikipedia, zdroj titulného obrázku

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!