Európska únia sa má stať „zónou slobody pre LGBTIQ“ - Christianitas

Európska únia sa má stať „zónou slobody pre LGBTIQ“


5. marca 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Podľa návrhu uznesenia Európskeho parlamentu má byť celá Európska únia vyhlásená za „LGBTIQ zónu slobody“. Návrh predkladaného uznesenia má podporu piatich politických frakcií, a preto je pravdepodobné, že bude schválený.

Rezolúcia pripravená Európskym parlamentom je reakciou na tzv. „LGBT voľné zóny“. Európski politici z liberálnych a ľavicových frakcií podporujú myšlienku prijatia symbolického uznesenia s cieľom preukázať podporu LGBT komunitám. Návrh má zabezpečiť tzv. „nediskrimináciu homosexuálov a transsexuálov“.

Uznesenie sa skladá iba z dvoch odsekov. Prvý obsahoval informácie o oznámení tzv. „LGBTIQ zóny slobody“. Druhý odsek požaduje, aby bol obsah prijatého uznesenia postúpený všetkým členským štátom EÚ, ako aj vyšším úradníkom orgánov EÚ.

Je potrebné dodať, že v úvode dokumentu sa požaduje, aby Európska komisia využila všetky možné nástroje na zabezpečenie všetkých práv LGBT komunity. Je zaujímavé, že autori dokumentu spomínajú, že jedným z týchto nástrojov sú žaloby na Súdny dvor EÚ, ako aj tzv. mechanizmus právneho štátu, tzn. blokovanie platieb z rozpočtu EÚ – ak podľa názoru Európskej komisie v niektorej krajine dochádza ku „diskriminácii LGBT osôb“.

Obsah návrhu uznesenia hovorí okrem iného aj o „zvýšenej diskriminácii proti útokom na komunitu LGBTIQ v Poľsku“, ako aj o „rastúcich nenávistných prejavoch verejných orgánov“.

BK

Zdroj: PCh24


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!