Europoslankyňa tvrdí, že sa raz budeme hanbiť aj za konzumáciu mliečnych výrobkov


18. októbra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Zelená sekta ctiteľov Matky Zeme sa momentálne cíti pri sile a tak stupňuje svoj tlak. Jej ambície na zmenu životného štýlu európskeho obyvateľstva sú skutočne ďalekosiahle a v ničom si nezadajú s podobnými jednostrannými vášňami iných siekt. Najnovšie prezentovala svoj zelený fanatizmus europoslankyňa Sylwia Spureková.

Podľa nej je aj vegetariánstvo len polovičným opatrením: „Pretože jesť mliečne výrobky a vajíčka je niečo, za čo sa budú jedného dňa ľudia jednoducho hanbiť.“

Túto svoju intenzívnu lásku k zvieratám, ktorá zahŕňa do súhrnu hriechov aj podojenie kravy, vysvetľuje nasledovne:

Verím, že svet môže fungovať bez násilia. Viac ako 20 rokov sa zaoberám ľudskými právami, najmä ženskými právami, otázkou násilia páchaného na ženách vo všetkých aspektoch, pracujem proti diskriminácii a násiliu na základe pohlavia, veku, sexuálnej orientácie, národného a etnického pôvodu (…) a toto je prirodzeným dôsledkom mojej doterajšej cesty. Zvieratá som prirodzene pridala k skupinám, ktoré som podporovala.

Sama pozoruje silné zaujatie ľudí v diskusiách o ochrane zvieracích práv. Pokiaľ sa pohybuje medzi Bruselom, ľavicovou kaviarňou a mimovládnymi organizáciami, tak tomu nepochybne môžeme veriť. Ľudí údajne irituje, že máme moc a kontrolu nad zvieratami:

Jeme ich, samozrejme, ale nejde len o jedenie mäsa. Ide aj o pitie mlieka, jedenie vajec, syra, používanie zvierat na ľudskú zábavu, na testovanie. To je dôvod, prečo ich nazývam – ahumánne živočíchy – a prečo mi je jasné, že aj ľudia aj ahumánne živočíchy, tak voľne žijúce ako aj chované, si zaslúžia rešpekt a svoje práva.“

Teraz už len zostáva zistiť, či sa pohoršenie pani poslankyne nad testovaním vzťahuje aj na ľudí a povinné testovanie ohľadom Covid-19 a či rovnaké práva, aké chce mať pre „ahumánne živočíchy“ bude prebojovávať aj v súvislosti s nenarodenými deťmi.

Pred niekoľkými týždňami sa poslankyňa preslávila aj vďaka informáciám v médiách, že zamestnancom svojej bruselskej kancelárie zakazuje jesť chlebíčky s vajíčkami. Ohradila sa však, že ona nič nezakazuje, ale na začiatku svojho funkčného obdobia spísala pravidlá, podľa ktorých bude jej úrad fungovať a že nebude „priestorom pre utrpenie zvierat“: „Všetci v mojom tíme poznajú moje pravidlá.

Takisto nám nebudú nič zakazovať ani v EÚ, samozrejme. Len stanovia svoje pravidlá. V podstate ani komunisti nič nezakazovali, len mali svoje pravidlá. Zamestnanci sú v úrade pani poslankyne dobrovoľne. Len majú hypotéky, rodiny, sociálne väzby a nemôžu si dovoliť odísť. Nikto predsa nikoho nenúti, aby žil, jedol a dýchal, to je všetko dobrovoľné. Dnes sú to zamestnanci pani europoslankyne, zajtra automobilovej fabriky, pozajtra štátni zamestnanci a nakoniec sa nezamestnáte nikde, ani vo firme čistiacej kanály.

BM

Zdroj: PCH24, titulný obrázok – wikimedia commons


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!