Epidemiologickí odborníci už vedia, že na jeseň príde ďalšia vlna Covidu


8. júna 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Ešte v médiách a v hlavách občanov pomaly dohasína tretia (druhá? – názory na počet vĺn sa rôznia) vlna koronavírusovej pandémie a svetoví experti, politici, oligarchovia a mimovládni strážcovia politickej korektnosti, sa už chystajú na ďalšiu, štvrtú vlnu. V medzičase, v športe sa tomu hovorí prestávka, sa globálne elity popri premýšľaní o ďalšom kole zápasu, venujú propagácii vakcinácie a vymýšľaniu sankcií voči nezaočkovaným.

Ani podľa názoru najväčšieho experta poľskej Najvyššej lekárskej rady, Dr. Pawela Grzesiowskeho, sa „nemôžeme tešiť z konca pandémie“, napriek tomu, že môžeme oznámiť koniec tretej vlny. Podľa Grzesiowskeho je štvrtá vlna koronavírusu len otázkou času a uskutoční sa približne za tri mesiace: „Ak sa pozrieme na údaje zo sveta, každých päť mesiacov sa vyskytla nová vlna. Bude to koniec septembra, október. Potom očakávame túto vlnu.“ A varovne dodáva: ako budú potom štáty postupovať, to závisí od počtu očkovaní. Čiže v preklade: ak sa dáte poslušne zaočkovať, štátny nátlak bude menší.

Ďalšiu vlnu koronavírusu očakáva aj slovenský matematik Richard Kollár v denníku SME, ale zároveň predpovedá aj záhadný návrat chrípky, ktorá nám akosi z lekárskych štatistík tento rok zmizla. Podľa neho ľudia už vďaka očkovaniu nebudú umierať na covid, zato však môžu umierať na chrípku. Skrátka, vždy sa niečo nájde.

Na jesennú novú vlnu koronavírusu sa už chystá aj minister zdravotníctva Lengvarský so svojím rezortom, a tiež predpokladá, že príde na jeseň. Oznámila to hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová. Že o vyťaženie občanov štátnymi nariadeniami bude opäť postarané v hojnej miere, to dáva tušiť jej vyjadrenie: „Rezort plánuje PCR testovanie v kombinácii s antigénovým testovaním, ktoré bude nastavené v závislosti od aktuálnej epidemiologickej situácie.Rezort Vladimíra Lengvarského očakáva, že pomôže aj zaočkovanosť populácie, ktorá ľudí chráni pred úmrtím a v prípade nákazy je priebeh ochorenia ľahší. Čiže už nie pred nákazou, ako sa tvrdilo pôvodne.

K očkovaniu a predovšetkým k potrestaniu nezaočkovaných, na ktorých zrejme bude prenesená vina za ďalšie vlny pandémie, sa vyjadril aj známy liberálny novinár Peter Schutz z denníka SME, ktorý vyzval na prísne postihy voči tým, ktorí sa nechcú dať zaočkovať: „Ak chceme čo najmenej covidu a život bez lockdownov, znevýhodnenie nezaočkovaných – okrem tých zo zdravotných dôvodov – je imperatív. Malo by byť až brutálne, aby bolesťou až zavýjali, pretože ich bude celá zodpovednosť a vina za prípadné ďalšie covidové lockdowny a úmrtia.“

Ohľadom toho predpokladaného zavýjania je potrebné podotknúť, že kto bude nakoniec zavýjať, to bolo v dejinách vždy neisté. Sú však predpovede, ktoré sa naopak napĺňajú v ľudských dejinách s veľkou pravidelnosťou. Napríklad porekadlo: kto seje vietor, žne búrku.

BM

Zdroj: PCH24, SME, titulný obrázok – Pixabay

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!