Ekvádor: arcibiskup ďakuje prezidentovi za veto voči zákonu o potratoch


27. septembra 2020
  Krátke správy - Cirkev

Aj v politike niekedy dochádza k „čaru nechceného“. Ekvádorský prezident vetoval zákon, ktorý do juhoamerickej krajiny nanucuje OSN a ktorý by mal byť plánom humanitárnej odpovede OSN na Covid-19. Zábavné je, že ekvádorský prezident sa volá Lenin, po vodcovi sovietskeho (a svetového) proletariátu, čo je zrejme výsledok ľavicového nadšenia jeho rodičov. Celým menom – Lenin Moreno.

Na rozdiel od súdruha Lenina, ktorý bol hlavou prvého štátu na svete legalizujúceho potraty, sa postavil Moreno rozhodne proti plánu OSN zaviesť do Ekvadoru „pokrok“ a s ním aj legalizáciu umelého potratu. Zákon bol minulý týždeň odhlasovaný ekvádorským parlamentom na nátlak ekonomických a politických síl.

Obsahoval legalizáciu umelého potratu na žiadosť ženy, prenájom maternice, legalizáciu marihuany a zavedenie gender ideológie do škôl. Prezident vetoval zákon v plnom rozsahu a podľa ekvádorských zákonov musí teraz parlament čakať celý rok na ďalšie diskusie a hlasovanie o zákone.

Arcibiskup José Espinoza Mateus poďakoval prezidentovi za to, že „povedal nie Kódexu smrti“, ako nazval plán OSN. „Ekvádor je naďalej krajinou, ktorá verí v život,“ dodal arcibiskup.  

Táto trochu symbolická udalosť nás môže viesť k zamysleniu nad tým, že pohrobkov komunistického Lenina nerozpoznávame podľa toho ako sa volajú alebo podľa toho či to o nich tvrdia liberálne médiá, ale podľa toho čo robia. Je lepšie mať za prezidenta Lenina, ako mať za prezidenta niekoho, kto sa oháňa európskymi hodnotami a v skutočnosti má v hlave to isté ako aj sovietsky súdruh Lenin.

BM

Zdroj: Radio Vaticana