Eko-vegánski teroristi zničili 50 nákladných áut prepravujúcich mlieko ako protest proti dojeniu kráv, ktoré nazývajú znásilnením - Christianitas

Eko-vegánski teroristi zničili 50 nákladných áut prepravujúcich mlieko ako protest proti dojeniu kráv, ktoré nazývajú znásilnením


14. septembra 2022
  Krátke správy

Teroristi z organizácie Animal Rebellion, ktorí tvrdia, že dojenie kravy je „znásilnenie“ zvieraťa, zverejnili na sociálnych sieťach video jedného zo svojich útokov na „vykorisťovateľov“ zvierat. Na záberoch vidieť, ako ničia nákladné autá jednej z mliekarenských spoločností.

Ilustračné foto, zdroj: flickr.com/Mike Mozart

Podľa ekoteroristov z organizácie Animal Rebelion je tento typ akcií, pri ktorých dochádza k ničeniu majetku, jediným spôsobom, ako upriamiť pozornosť verejnosti na ich požiadavky „klimatickej spravodlivosti“ a najmä „slobody pre zvieratá“.

Na webovej stránke AR sa uvádza: „Naša planéta dosiahla kritický bod. Chov zvierat je jednou z príčin klimatickej krízy, a ak teraz neprejdeme na rastlinný potravinový systém, premárnime príležitosť zabrániť ničivým klimatickým katastrofám.

Ako informovali britskí ekoteroristi, v septembri spustili akciu s cieľom „prerušiť dodávateľský reťazec mliečnych výrobkov do obchodov“. Jedna z akcií proti dodávateľom mlieka sa uskutočnila v anglickom meste Hatfield, kde sa vandali-vegáni zhromaždili pred centrom na spracovanie a distribúciu mlieka spoločnosti Arla.

Motoristický portál 40ton.net uvádza, že účastníci incidentu vytrhávali ventily z kolies a vrtákmi prepichovali pneumatiky nákladných vozidiel stojacich na parkovisku. Takto boli poškodené desiatky vozidiel, ktoré už neboli schopné jazdy.

Ochranka v objekte zalarmovala služby, ktoré prišli o niekoľko minút. Kým dorazili, páchateľom sa podarilo ujsť. Beztrestnosť aktivistov však netrvala dlho – po krátkom pátraní bolo zatknutých celkovo 17 ľudí. Boli obvinení z poškodzovania majetku vysokej hodnoty a neoprávneného vniknutia na súkromný pozemok. Dôkazom v tomto prípade je nahrávka, ktorú na sociálnych sieťach zverejnili samotní páchatelia.

MH

Zdroj: PolsatNews.pl, Twitter, ilustračné foto – flickr.com/MikeMozart


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku