Dúhové pero Michala Kaščáka - Christianitas

Dúhové pero Michala Kaščáka

Vladimír Seman
25. júla 2022
  Spoločnosť  


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Hlavný organizátor festivalu Pohoda Michal Kaščák sa ešte v ére totality vysmieval z primitívnych pokusov nanútiť jednotný spôsob myslenia všetkým ľuďom, bez ohľadu na ich presvedčenie. Jeho skladba „Píšte všetci modrým perom“ by však dnes znela úplne inak. Aj samotný pán Kaščák je zjavne kdesi inde, ako bol v ére totality. Dnes je to práve on, na ktorého by najviac sedela novšia verzia jeho vlastnej piesne. Jej názov by bol: „Píšte všetci dúhovým perom“.

Hlavný organizátor festivalu Pohoda, ako iste viete, si sype popol na hlavu preto, lebo dovolil katolíckemu biskupovi Jozefovi Haľkovi spovedať v priestoroch festivalu.

Dôvodom na Kaščákovo odmietnutie je to, že biskup Haľko verejne vyjadril svoj odmietavý názor na zjavne erotický bozk dvoch žien vo vysielaní RTVS. Biskup však konal v súlade s oficiálnym učením Cirkvi, nikoho neponižoval, z nikoho sa nevysmieval, len skrátka vyjadril svoj názor.

Inými slovami, pán Kaščák sa zachoval presne tak, ako komunistickí cenzori, ktorých posmešne opísal vo svojej piesni. „Píšte všetci modrým perom“, spieval. Dnes Michal Kaščák vyzýva v podstate na to isté, iba v inom, dúhovom zafarbení. Nuž, ľudia sa menia. Podaktorí. Neoliberálna gender agenda sa tlačí všetkými oknami i dverami, aj prostredníctvom neutrálne sa tváriaceho festivalu.

Som hlboko presvedčený, že to nie správne. Viaceré dôvody pomenúva môj najnovší film o vplyve homo loby v katolíckej Cirkvi. Ak ste ho ešte nevideli, je tu:

Pánu Kaščákovi špeciálne venujem posledný moderátorský vstup, ktorý sa týka homo loby nielen v Cirkvi, ale aj v politike.

Moja osobná skúsenosť je totiž taká, že predstavitelia tejto loby a v širšom zmysle gender agendy v politike, sú absolútne netolerantní. To im však vôbec nebráni zneužívať myšlienku tolerancie na dosahovanie vlastných politických cieľov.

Hlavný organizátor festivalu Pohoda sa rozhodol poslúžiť takémuto zámeru a mne osobne je to veľmi ľúto.

Titulná fotografia a fotografia v texte – fb Robert Furiel

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Prof. Dariusz Oko z Pápežskej Univerzity svätého Jána Pavla II. sa vo svojej odvážnej knihe Levanduľová mafia. S pápežmi a biskupmi proti homoklikám v Cirkvi pokúša pozrieť na tzv. levanduľovú mafiu, ktorá pôsobí v Cirkvi, je jej skrytou chorobou, ničiacou jej organizmus. Kniha nie je namierená proti ľuďom, ale proti ľudským zlyhaniam, ktoré sú zjavné. Jej cieľom nie je vyvolať pohoršenie, ale pomenovať obrovskú krízu, ktorá, zdá sa, nemá riešenie…

Aktuálne 2., doplnené vydanie knihy, si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/levandulova-mafia-s-papezmi-a-biskupmi-proti-homo-klikam-v-cirkvi/

***


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!