Dorota Nvotová diskutovala na RTVS o fatimských zjaveniach. Komu sa toto zdá byť normálne? - Christianitas

Dorota Nvotová diskutovala na RTVS o fatimských zjaveniach. Komu sa toto zdá byť normálne?

Mária Magotsová
1. apríla 2022
  Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Trikrát rozvedená herečka, speváčka a budhistka prijala pozvanie do diskusnej relácie RTVS s názvom Do kríža, aby povedala svoj názor na nedávne zasvätenie Ruska a fatimské zjavenia. Je jasné, že Nvotová to z vlastnej hlavy nemala a do RTVS ju spolu s politikom Františkom Mikloškom a arcibiskupom Cyrilom Vasiľom niekto pozval. Dramaturg relácie však neodhadol, aký hosť je pri tejto téme vhodný a aký nie.

Zdroj: facebook.com

Diváci RTVS po správe o tom, kto bude s otcom Vasiľom a politikom Mikloškom diskutovať o Fatime, zažili nepríjemný šok a na stránke relácie Do kríža na sociálnej sieti to tvorcom nedarovali. „Možno by bolo dobré zavolať aj Evu Mázikovú, nech je to pestrejšie“, „Čo tam bude rozprávať Nvotová, to si snáď robíte srandu?“, „Na názor Nvotovej sa určite teší celá krajina“, „Takto bulvárne sa zabezpečuje sledovanosť“, „Nič v zlom, ale spojiť Nvotovú a otca Vasiľa, to nemyslíte vážne“, „Musíme naozaj počúvať názory každého na také závažné témy?“

Samotná relácia zhrozeným a znechuteným divákom potvrdila, že ich obavy boli opodstatnené. Najprv sme sa však dozvedeli, že Nvotová, ktorá so svojím tretím exmanželom žila necelé tri roky v Rusku, je teraz na Rusko odborníčka, aj keď bola vychovaná v tom, že Rusi sú zlí. Z jej úst sme si následne mohli vypočuť, že na ňu pôsobia proroctvá z Fatimy ako rozprávky a fungujú ako placebo.

Ďalšie „perly“ na seba nenechali dlho čakať. Obrátenie Ruska môže vraj znamenať aj to, že sa „Rusko z tej Ukrajiny otočí, obráti a vráti sa domov“ (vzhľadom na vážnosť témy, ktorú si Dorota očividne vôbec neuvedomuje, toto jej vyhlásenie nemôžeme brať ani ako vtip). Kto televíziu neprepol po tomto jej vstupe na iný kanál, ten sa ešte dozvedel, že „Putin je debil“ a „Ja nie som kresťanka.“

Nvotová nie je relevantný oponent

RTVS síce už dávnejšie uviedla, že relácia Do kríža je postavená na koncepte jednej témy a dvoch oponentov, boli sme však zvyknutí na to, že ako oponenti sa tu stretnú ľudia, ktorí téme rozumejú, vyznajú sa v nej, slušne diskutujú a snažia sa obhájiť svoje názory. V tomto prípade sa však stretli dvaja ľudia, ktorí téme rozumeli a jedna Nvotová, ktorá by v centre hlavného mesta privítala mešitu, na tento svet sa možno prevtelila a je nahnevaná na neočkovaných ľudí, pretože musí čakať kým umrú, aby ona sama mohla žiť normálny život. Debate očividne nerozumela nielen po náboženskej, ale ani po politickej stránke.

Ak takúto „odborníčku“ vníma dramaturgia ako vhodného hosťa na diskusiu o výsostne katolíckej a rovnako aj veľmi citlivej téme, potom je načase vymeniť ľudí zodpovedných za tento prešľap, pretože celému Slovensku ukázali, že svojej práci nerozumejú. Zvlášť, keď tento program RTVS vníma ako protipól k svojej liberálnej relácii Večer s Havranom a neskrýva jeho konzervatívne zameranie.

Aký bol dôvod jej pozvania?

Relácia Do kríža nedávno čelila kritike za to, že tu o téme interrupcií diskutovali štyria muži. Ak teda bolo dôvodom pozvania Nvotovej to, aby vedľa diskutujúcich pánov v zrelšom veku sedela aj nejaká (hocijaká) mladšia žena, potom sa musíme pýtať, prečo radšej nebola pozvaná napríklad superstaristka Katka Koščová, speváčky Sima Magušinová, Dominika Jurena, Janais alebo herečka Mary Bartalos, ktoré sú približne v rovnakej vekovej kategórii ako Nvotová a nikdy sa netajili svojou vierou v Boha. Sima Magušinová už za to dokonca musela znášať urážky členov redakcie denníka Sme.

Žiaľ, dramaturgia sa rozhodla radšej pre trikrát rozvedenú ženu, ktorá sa o katolíckej viere a jej predstaviteľoch vyjadrila verejne pochvalne len raz, keď označila pápeža Františka titulom: „Vážny čávo“.

Výzva čitateľom

Vzhľadom na to, že Dorota Nvotová bola podľa jej tvrdenia vychovaná v katolíckej rodine a jej strýko bol dokonca katolícky kňaz, myslime na ňu vo svojich modlitbách…

Akými výrokmi sa „preslávila“ Nvotová

Neprekážalo by mi, keby v centre hlavného mesta stála mešita.
– Ďakujem vede. Za to, že vymyslela očkovanie, ktorého dve dávky práve pomáhajú môjmu ťažko skúšanému telu bojovať s covidom. Škoda, že som kvôli nedávnej pľúcnej embólii zatiaľ nemohla dostať tretiu dávku.
– Pokorne čakáme, kým sa (neočkovaní) umúdria alebo pokapú. Potom môžeme ísť von žiť život, ktorý nám bol ako zodpovedným občanom sľúbený.
– Ja som sa tu nejakým spôsobom ocitla. Či už ma sem zoslal boh, nejaká vyššia sila alebo som sa prevtelila, neviem, ale čo to znamená?


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!