Djokovič chce naďalej rozhodovať o svojom zdraví. Dostane sa na US Open? - Christianitas

Djokovič chce naďalej rozhodovať o svojom zdraví. Dostane sa na US Open?


2. augusta 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Srbský tenista Novak Djokovič sa pripravuje na US Open. Jeho štart však môže byť skomplikovaný alebo dokonca znemožnený, pretože administratíva Joea Bidena je taká úspešná v zavádzaní „očkovacej“ povinnosti, že organizátor turnaja má v úmysle pripustiť len tých, ktorí prijali preparát proti ochoreniu Covid-19.

Djokovič už raz zažil dôsledky uplatňovania hygienickej diktatúry, keď ho po príchode na Australian Open deportovali z Austrálie. Športovec stále neprijal tzv. vakcínu proti chorobe Covid-19, takže jeho účasť na ďalšom turnaji je otázna.

Tenistu neodradila politika, ktorú zaviedla vláda USA. „Na súťaž sa riadne pripravujem a zároveň som zvedavý, či sa mi naskytne možnosť ísť do USA. Držte mi palce,“ – napísal na Instagrame.

Djokovičov štart očakávajú aj samotní fanúšikovia. Zozbierali 43 000 podpisov pod petíciu adresovanú Tenisovej asociácii Spojených štátov (USTA), aby rešpektovala pravidlá spravodlivej súťaže a umožnila športovcovi hrať.

Populárny a uznávaný tenista vyjadril vďačnosť svojim fanúšikom, ktorí mu prejavujú podporu v jeho postoji zodpovednosti za vlastné zdravie.

Chcel som vám všetkým povedať, ako veľmi som vďačný, že som v týchto dňoch dostal toľko prejavov podpory a lásky z celého sveta. Nečakal som to, a preto mi to pripadá také ohromujúce. Chcel som vám len poďakovať. Je výnimočné, že ľudia sa s mojou tenisovou kariérou spájajú takýmto láskyplným a podporným spôsobom a chcú, aby som pokračoval v súťaži,“ napísal Novak Djokovič.

MH

Zdroj: rmf24.co.uk, titulný obrázok – wikimedia commons/flickr.com – N. Djokovič oslavuje víťazstvo na Australian Open 2011 a podobne sa tešil predtým v roku 2008 a potom v rokoch 2012, 2013, 2015, 2016, 2019, 2020 a 2021


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!