Diecéza podľahla tlaku homo-loby. Zrušila stretnutie s konvertovanou lesbičkou - Christianitas

Diecéza podľahla tlaku homo-loby. Zrušila stretnutie s konvertovanou lesbičkou


5. októbra 2022
  Krátke správy

Kim Zemberová je bývalá lesbička, ktorá vydáva svedectvo o tom, že po tom, ako prekonala homosexualitu a prijala Ježiša Krista, našla v katolíckej Cirkvi „veľkú slobodu“. Žena mala vypovedať na stretnutí v jednej z amerických diecéz, ale duchovné autority sa rozhodli pre politickú korektnosť a ustúpili pred terorom LGBT loby.

Kim Zemberová
zdroj: youtube.com

Stretnutie sa malo uskutočniť 13. októbra v Kostole svätého Lukáša v Indianapolise. Na sociálnych sieťach komunity bol k dispozícii príspevok, ktorý znel: „Kim začala pociťovať príťažlivosť k rovnakému pohlaviu už ako tínedžerka. Hovorí o svojej skúsenosti, že našla skutočnú radosť v zdieľaní lásky, slobody a obnovy, ktoré našla v osobnom vzťahu s Ježišom Kristom.

Kim Zemberová je zakladateľkou skupiny Overcome Ministries, ktorá pomáha ľuďom prekonávať poruchy sexuálnej orientácie v súlade s učením Cirkvi. Stretnutie malo byť zároveň zbierkou pre jej charitatívnu organizáciu, ktorú vedie v Etiópii.

Po útokoch zo strany LGBT aktivistov však diecéza uviedla, že termín podujatia bol „odložený“, aby sa mohlo „zvážiť“, či sa takéto stretnutie má uskutočniť.

Diecézny riaditeľ pre komunikáciu na otázku miestnych médií sa vykrúcal.

Nezáväzné podujatie malo byť zamerané na kresťanskú cnosť čistoty. Katolícka Cirkev rešpektuje Bohom danú dôstojnosť všetkých ľudí a učí, že všetci sme povolaní žiť v čistote. Podujatie bolo odložené, aby bolo možné zvážiť, ako najlepšie pokračovať v podujatí tak, aby sa zohľadnili rôzne obavy,“ uviedol Greg Otolski.

MH

Zdroj: lifesitenews.com, ilustračný obrázok, zdroj – youtube.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Byzantský mystik Gregor Palama vo svetle katolíckej viery (Druhá časť)

Nominalizmus a jeho důsledky – VI

Slovenský konzervativizmus už nepotrebuje diskusie, potrebuje kontrarevolúciu

Katolícky ateizmus – najnebezpečnejšia forma modernizmu?