Demografické údaje potvrdzujú, že „Veľká náhrada“ je skutočnosťou, tvrdí francúzsky ľavicový filozof Michel Onfray

Mikuláš Hučko
13. apríla 2021
  Spoločnosť

Ilustračná fotografia

Štatistiky etnického pôvodu v niektorých západných krajinách sú zakázané, aby sa pred ľuďmi skrývala pravda, tvrdí uznávaný ľavicový francúzsky autor a filozof Michel Onfray.

K „Veľkej náhrade“ v skutočnosti dochádza bez ohľadu na to, či si ľavicová tlač hlavného prúdu praje alebo nepraje, aby tomu ľudia verili, uviedol v diskusnom programe vplyvný francúzsky filozof, ktorý na Youtube zverejnil spravodajský web Front Populaire.

Ak niekto na ľavici povie „Veľká náhrada, to sme my“, odpoveď je „veľmi dobre“, ale ak niekto na pravej strane spektra ako Renuad Camus povie, že existuje „Veľká náhrada“, okamžite začnú kričať „fašizmus“, povedal Onfray.

Veľká náhrada je termín, ktorý vytvoril francúzsky autor Renaud Camus vo svojej knihe z roku 2010 Veľká náhrada, v ktorej predkladá teóriu, že pôvodní obyvatelia Francúzska sú demograficky nahrádzaní mimoeurópskymi národmi. Kniha vyšla v čase, keď vo Francúzsku dochádzalo k opakovaným teroristickým útokom islamistov a je súčasťou rozsiahlejšej vlny európskeho „kultúrneho pesimizmu“, ktorého ďalšími zástancami sú Thilo Sarrazin v Nemecku, ktorý napísal Nemecko pácha samovraždu spolu s Éricom Zemmourom (Francúzska samovražda) a Michelom Houllebecqom (Submisia).

Toto je opakujúca sa téma v médiách: ľavica hovorí, že imigrácia je šanca, je zdravá, prináša vitalitu a čerstvú krv, zatiaľ čo pravica tvrdí, že všetka imigrácia je zlá,“ uviedol Onfray tvrdiac, že nech už je jeho názor v tejto veci akýkoľvek, demografické údaje skutočne potvrdzujú, že teória Veľkej náhrady nie je žiadnou „konšpiračnou teóriou“.

Existuje v skutočnosti Veľká náhrada? Demografi tvrdia, že existuje. Je to veľmi jednoduché. Muži a ženy plodia deti, majú určitú pôrodnosť, robíme výpočty, projekcie a z toho nám vyplynie graf,“ uviedol a poukázal na to, že tí, ktorí túto myšlienku odmietajú, tvrdia, že k náhrade dôjde až v ďalekej budúcnosti, ale nemôžu poprieť, že demografia sa mení a etnickí Európania sa v krajinách Západu postupne stávajú menšinou.

Na webových stránkach krajnej ľavice, kde väčšina ľudí získava svoje informácie, ako je napríklad Wikipédia, je Veľká náhrada uvádzaná ako konšpiračná teória krajnej pravice. Onfray však tiež uviedol, že zákaz v mnohých západných krajinách uvádzať etnickú príslušnosť obyvateľstva, napríklad vo Francúzsku, má za cieľ túto pravdu za každú cenu skrývať.

Nemáme právo robiť etnické či náboženské štatistiky… Tieto zákazy sa prijímajú, aby demografi nemohli predpovedať, čo má prísť,“ uviedol Onfray.

Aj keď Francúzsko nevedie štatistiku založenú na etnickom pôvode, demografi hľadali ďalšie údaje potvrdzujúce rýchle demografické nahrádzanie skupín etnických Francúzov, napríklad skúmali mená narodených detí.

V Spojených štátoch amerických, ktoré sledujú etnickú príslušnosť, vedie masové prisťahovalectvo v kombinácii s klesajúcou pôrodnosťou a zvyšujúcim sa počtom úmrtí bieleho obyvateľstva k rýchlej zmene demografického zloženia populácie krajiny. Bieli, ktorí ešte v roku 1960 tvorili takmer 90 % populácie, dnes tvoria necelých 60 %. Podľa Brookingsovho inštitútu sa už dnes predpokladá, že pokiaľ sa imigračné trendy nezvrátia, bieli sa stanú menšinou už v tomto desaťročí.

V iných krajinách, napríklad v Nórsku sa očakáva, že belosi zostanú väčšinou o čosi dlhšie, ale aj oni sa v tomto storočí stanú menšinou.

62-ročný Onfray je autorom vyše stovky kníh a od roku 2002 sa vzdal svojej pozície učiteľa filozofie na strednej škole a v Caen založil bezplatnú Ľudovú univerzitu, na ktorej spolu s niekoľkými ďalšími vyučuje filozofiu a iné predmety. Univerzita neprijíma štátne príspevky a je financovaná iba z výnosov Onfrayových kníh.

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!