Dcéra Nancy Pelosiovej tvrdí, že jej mama si zavolala do svojho domu exorcistu - Christianitas

Dcéra Nancy Pelosiovej tvrdí, že jej mama si zavolala do svojho domu exorcistu


25. januára 2023
  Krátke správy

Nancy Pelosiová, predáčka Demokratickej strany a obhajkyňa potratov, si zavolala do svojho domu exorcistu – mala to byť reakcia na incident, ktorý sa odohral minulý rok v októbri – vtedy do jej domu vtrhol útočník a zranil jej manžela Paula. O „exorcizme u Pelosiovcov“ povedala novinám New York Times dcéra Nancy, Alexandra.

Nancy Pelosiová
zdroj: flickr.com / Gage Skidmore

Nancy Pelosiová je v článku novinárky Maureen Dowdovej označená za „oddanú katolíčku“, ktorá sa za americkú vládu často „modlí“. Spomínaný článok sa krúti do značnej miery okolo incidentu, počas ktorého do jej domu v San Franciscu vtrhol útočník menom David DePape a zasiahol do hlavy jej manžela Paula Pelosiho, pričom mu rozbil lebku. Išlo o vážne zranenie a Pelosi bol prevezený do nemocnice. DePape sa mal policajným zložkám priznať, že chcel uniesť političku a ublížiť jej. Nancy Pelosiová však bola v čase incidentu vo Washingtone. Novinárka sa preto pýtala Nancy na túto skúsenosť, no politička zostala rezervovaná. Článok New York Times pokračuje:

Alexandra, vždy označovaná za superego svojej matky, bola otvorenejšia: „Myslím, že ju to veľmi ranilo na duši. Myslím, že sa za to cítila naozaj vinná. Myslím, že ju to naozaj zlomilo. Na Deň vďakyvzdania k nej prišli kňazi, ktorí sa pokúšali o exorcizmus domu a ktorí tiež vykonávali modlitebné úkony.

Ak si však niekto myslel, že si azda Nancy vstúpila do svedomia, sama politička ho veľmi rýchlo schladila. Hneď na druhý deň po vydaní článku (21. januára) totiž na svojom twitteri napísala:

Dnes by sme mali 50 rokov (súdneho rozhodnutia) Roe verzus Wade. Ale republikánmi kontrolovaný Najvyšší súd roztrhal minulé leto toto významné rozhodnutie – čím ohrozil zdravie, bezpečnosť a slobodu žien po celej krajine. Musíme bojovať, aby sme zakotvili Roe do zákona.“

Možno aj preto sa republikán Matt Gaetz spýtal pre konkurenčný denník New York Post, či Nancy nezavolá exorcistu aj do kancelárie vo svojej práci. Texaský katolícky komentátor Taylor Marshall političke odkázal:

Nancy, keď ide o démonov, keď ide o zlo, začni najskôr u seba… Ak máš paranormálne, podivné veci, ktoré sa ti dejú po dome, najprv – ako hovorí (exorcista) otec Ripperger – musíte začať od seba. Žijem v smrteľnom hriechu? Zahrával som sa s okultizmom, mágiou, modlárstvom, falošnými náboženstvami, čarodejníctvom, potratmi? Pretože toto sú portály zla do našich životov a z našich životov do našich domovov. Takto tieto veci fungujú.

Pre doplnenie ešte uvedieme, že konzervatívny arcibiskup zo San Francisca Salvatore Cordileone v máji minulého roka zakázal demokratke pristupovať k svätému prijímaniu, „kým verejne neodmietnete svoju obhajobu legitímnosti potratov“. Tá však arcibiskupa zjavne neberie na vedomie. Aj po zákaze totiž verejne navštívila pápeža Františka a na pápežskej omši v Bazilike sv. Petra išla dokonca na sv. prijímanie, ktoré jej bolo podané.

Možno aj preto jej diecéza o exorcistoch nič nevie. Zrejme o nich požiadala nejakého „spriatelenejšieho“ biskupa.

MG

Zdroj: New York Times, New York Post, Yahoo News, ilustračný obrázok, zdroj – flickr.com / Gage Skidmore


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Agenti, kolaboranti, zradcovia a udavači alebo Komu sa hojdá žalúdok, ten nech nelezie do politiky

Arcibiskup Fulton Sheen: „Takto spoznáte Antikrista!“

Genocída národov

Ako duchovní rodičia hnutia Wicca de facto potvrdili, že čarodejnícke procesy v minulosti boli úplne legitímne