Ďalšia vražda kňaza v Nigérii - Christianitas

Ďalšia vražda kňaza v Nigérii


28. júna 2022
  Krátke správy - Cirkev


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Útoky na kresťanov v mene islamu v Nigérii pokračujú. Vo veku 41 rokov tam pred pár dňami ozbrojenci zavraždili kňaza, ktorý išiel za svojimi farníkmi, aby odslúžil svätú omšu.

Ako informovala katolícka diecéza Auchi na juhu Nigérie, otca Christophera Odiu v nedeľu 26. júna ráno pri odchode z fary na svätú omšu uniesli a následne zavraždili neznámi ozbrojení muži. Až do svojej smrti bol otec Christopher administrátorom vo farnosti sv. Michala v Ikabigdo v štáte Edo. Bol tiež riaditeľom katolíckej strednej školy sv. Filipa v Jattu. Zomrel vo veku 41 rokov. Nech odpočíva v pokoji.

V Nigérii sa vraždilo aj na Turíce, kedy počas slávenia svätej omše vtrhli do chrámu ozbrojení muži, ktorí začali strieľať a hádzať na veriacich výbušniny. Zomrelo približne 100 ľudí, medzi nimi veľa detí a tehotných žien.

Hoci v Nigérii dochádza ku genocíde kresťanov už desaťročia, politici a novinári mlčia, keďže sa nás stále snažia presvedčiť, že islam je náboženstvo mieru a tolerancie a zverejňovanie informácií o genocíde by tieto ich tvrdenia spochybňovalo a sami by iba mali nepríjemnosti. Podrobnejšie o tom píšeme v tomto článku.

Podľa Open Doors (nenáboženská organizácia podporujúca prenasledovaných kresťanov vo svete) v Nigérii je pre vieru zabitých viac kresťanov ako vo zvyšku sveta dohromady. Aj napriek tomu však túto krajinu vyškrtla administratíva Spojených štátov zo zoznamu „prenasledovateľov náboženstva“.

MM

Zdroj: ACN Slovensko, Christianitas.sk, titulný obrázok – facebook.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!