Ďalší Matovičov kšeft s testami na obzore? Matovič požaduje 7 až 11 miliónov nových testov


19. novembra 2020
  Krátke správy - Spoločnosť

Premiér Matovič požaduje 7 až 11 miliónov nových antigénových testov na boj proti hnusobe. Oznámil to po včerajšom rokovaní jeho kabinetu. Matovič považuje za hlavný nástroj boja proti hnusobe práve masívne testovanie.

Nákup nových testov predložil na 52. rokovaní vlády, nechajme sa preto prekvapiť, či v predaji bude figurovať známa trnavská firma. Premiér Matovič v návrhu nešpecifikoval objem testov, navrhoval však, aby ich zaobstaranie podľa špecifikácie rezortu zdravotníctva bolo v gescii Ministerstva hospodárstva. Matovič to vysvetlil jednak tým, že chce využiť voľné kapacity rezortu hospodárstva a okrem toho sa oháňal výhodnosťou a transparentnosťou.

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) premiérovmu návrhu nerozumie, tvrdí, že nákup testov nepatrí ku kompetenciám jeho rezortu. Upozornil, že o nákupe antigénových testov koaliční lídri vopred nediskutovali, preto sa aj na stredajšom zasadnutí vlády o ňom prerušilo rokovanie.

Podľa ministra obrany Naďa by budúcotýždňové víkendové testovanie obyvateľstva malo byť na absolútne dobrovoľnej báze. Testovať by sa malo v obciach, kde bolo minimálne jedno percento pozitívne testovaných. Minister Naď o tom informoval na zasadnutí Ústredného krízového štábu

BK

Prosíme Vás o PODPORU! Pomôžte nám prebudiť SVEDOMIE Slovenska, brániť Vieru a hodnoty kresťanskej civilizácie. Christianitas.sk pomôžete aj jedným eurom. ĎAKUJEME!

Bankové spojenie: SK7765000000000020594299