Ďalší krok pri propagácii eutanázie: Kolotoč smrti. A to doslova! - Christianitas

Ďalší krok pri propagácii eutanázie: Kolotoč smrti. A to doslova!


20. januára 2023
  Krátke správy

Propagátori eutanázie vymysleli nový, „humánnejší“ spôsob, ako zomrieť. Už žiadni lekári a žiadne injekcie. Novým hitom je horská dráha, ktorú jej tvorca navrhol tak, aby ste počas jazdy zomreli. Nastúpiť na ňu môže naraz až 24 cestujúcich.

Ilustračný obrázok, zdroj: pixabay.com

Julijonas Urbonas, dizajnér a doktorand na Royal College of Art v Londýne, ktorý sa okrem iných vecí venuje aj navrhovaniu horských dráh, predstavil svetu úplne nový model kolotoča. A síce horskú dráhu určenú podľa jeho slov na „humánnu“ a „euforickú“ smrť človeka.

Vynález pomenoval „Euthanasia Coaster“ a je presvedčený, že tento kolotoč predstavuje doslova umelecké a filozofické dielo. A čo vás čaká, ak do tohto kolotoča smrti nastúpite?

Najprv to bude extrémne rýchla jazda, pri ktorej by ste mali zažiť euforické pocity. Potom však vplyvom preťaženia nastane odkysličenie mozgu a upadnete do bezvedomia. Poslednou časťou jazdy na dráhe smrti tak bude – smrť.

Koniec a štart dráhy pritom spája spoločné miesto, ktoré umožní vyloženie mŕtvych tiel a naloženie nových pasažierov. „Takáto cesta k smrti je príjemná, elegantná a zmysluplná,“ tvrdí Julijonas Urbonas, podľa ktorého morbídny výsledok jazdy je úplne zaručený.

Odporcovia eutanázie to nazvali absolútnym cynizmom a veria, že nikde na svete mu takúto šialenú horskú dráhu nedovolia postaviť. My by sme si tým však takí istí neboli. V Kanade vraj majú podobné vynálezy dvere otvorené. A to dokonca aj pre deti.

Len nedávno sme vás totiž informovali o tom, že snaha o „pokrok“ sa v Kanade dostala na neuveriteľnú úroveň. Už na jar sa tam očakáva legalizácia nového prístupu k eutanázii. A o čo ide? Eutanázia by mala byť dostupná aj duševne chorým osobám – a teraz pozor – vrátane detí!

MM

Zdroj: Daily Mail, ilustračný obrázok, zdroj – pixabay.com


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Agenti, kolaboranti, zradcovia a udavači alebo Komu sa hojdá žalúdok, ten nech nelezie do politiky

Arcibiskup Fulton Sheen: „Takto spoznáte Antikrista!“

Genocída národov

Ako duchovní rodičia hnutia Wicca de facto potvrdili, že čarodejnícke procesy v minulosti boli úplne legitímne