Coca-Cola burcuje: Buďme menej bieli!


23. februára 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Britský politik a jeden z hlavných protagonistov víťaznej kampane za Brexit Nigel Farage kritizoval výrobcu nápojov Coca-Cola, že svojich zamestnancov vedie k tomu, aby boli „menej bieli“.

Reaguje tým na video, ktoré koluje po sociálnych sieťach, a v ktorom jeden z politrukov Coca-Coly vysvetľuje, čo znamená byť menej biely: „menej opresívny, menej arogantný, menej sebaistý, menej defenzívny, menej neznalý, viac pokorný, načúvať, dôverovať, rozlúčiť sa s apatiou a belošskou solidaritou.“ Iniciátorkou kurzu, ktorý je k dispozícii pre platiacich členov na sociálnej sieti Linkedin, je autorka knihy Biela krehkosť Robin DiAngelová.

Predseda strany Reform UK Nigel Farage na svojom youtube kanáli – https://www.youtube.com/watch?v=mglYtZSRa8g&feature=emb_title – z toho vyvodzuje škandalózny záver, že byť belochom je niečo zlé: „Biely znamená nadradený, biely znamená, že na ľudí inej farby kože pozeráte zhora, biely jednoducho znamená – ste vinný! … A toto vnucuje Coca-Cola svojim zamestnancom v USA?“ A vyjadruje zároveň nádej, že toto šialenstvo „neprejde na druhú stranu Atlantiku“, akokoľvek si je vedomý toho , že „pokiaľ nebude viac ľudí – v britskej politike i médiách – odhodlaných sa tomuto tlaku postaviť … vydáme sa čoskoro touto cestou aj my.

Keď vidíme takýto nezmysel, keď je nám povedané, že sa máme kajať za našu minulosť, že musíme vyznať svoju vinu len preto, že sme bieli, alebo akejkoľvek inej farby, je na čase povedať – už toho bolo toho dosť!

Vo vyhlásení firmy Coca-Cola čítame: „Vzdelávacie curriculum Spoločne za lepší svet je súčasťou plánu na vytvorenie inkluzívneho pracovného prostredia. Pozostáva z radu krátkych, niekoľkominútových segmentov k takým otázkam, ako sú rozmanitosť, rovnosť a inklúzia.

Nechcete si dať radšej českú (na Slovensku vyrobenú) Kofolu?

MS

Zdroj tit. obrázka

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!