Civilizácia lži a jej odmietanie pravdy - Christianitas

Civilizácia lži a jej odmietanie pravdy

James R. Bascom
1. júna 2021
  História  

Zdroj: Flickr

Historické obdobia, rovnako ako ľudia, majú svoje charakteristické črty. Vždy existuje určitá cnosť alebo zlozvyk, hrdina alebo darebák, vojna alebo revolúcia, ktoré nezmazateľne poznamenajú celý rok, desaťročie alebo dokonca storočie, vďaka čomu možno tieto epochy výstižne pomenovať dvomi-tromi slovami.

Jedným z nich bol tzv. Ancien régime, obdobie francúzskych dejín pred Francúzskou revolúciou. Aj keď toto obdobie zďaleka nebolo dokonalé, mnoho historikov dnes uznáva jeho kultúrnu a spoločenskú kultivovanosť a všeobecný blahobyt. Ak je všeobecná mienka nejaký smerodajný ukazovateľ, tri milióny turistov, ktorí každoročne navštívia palác vo Versailles – nehovoriac o mnohých knihách, divadelných hrách a filmoch, ktoré romantizujú toto obdobie – dokazujú všeobecné sympatie k dobe, ktorá mala veľa predností.

Na druhej strane, názov Roaring Twenties (20. roky 20. storočia) dobre vystihuje zvrhlého ducha západnej spoločnosti po prvej svetovej vojne. Les annees folles (20. roky 20. storočia vo Francúzsku) alebo „bláznivé roky“, ako ich Francúzi nazývajú, boli poznamenané nebývalým materializmom, kultúrnymi zmenami a sexuálnou nemorálnosťou. Filozofia, umenie, hudba, literatúra a novoobjavené médium filmu 20. rokov boli nabité entuziazmom pre všetko „moderné“ a odmietnutím tradície.

Každú dobu, samozrejme, hodnotia budúce generácie. Aké meno dajú naše pra-pra-pravnúčatá našej dobe? Dlho potom, čo NFL, Wall Street, Hollywood a Silicon Valley zmiznú v pieskoch času, tieto charakteristiky zostanú ako ruiny Pompejí, a keďže ani nás nebude, nebude ju mať kto obhajovať. Čo o nás prezradia naše kosti?

Čo je „Civilizácia lži“?

Nebudú môcť povedať o nej veľa dobrého. Západná spoločnosť 21. storočia väčšinou odpadla od katolíckej viery, ktorá ju vybudovala. Pohanské kulty a náboženstvá ako Wicca, budhizmus alebo dokonca satanizmus sa stali mainstreamom a vyplnili prázdnotu.

Apostáza či odpadnutie od viery ide ruka v ruke s odmietnutím kresťanskej morálky. Počnúc rozvodmi a antikoncepciou sexuálna revolúcia neustále napredovala, až kým sa v spoločnosti nepresadili potraty, pornografia, homosexualita a teraz aj transgenderizmus, ktorý bol ešte pred niekoľkými desaťročiami nemysliteľný.

Socializmus, ktorý bol v americkej politike kedysi považovaný za čosi neprípustné, sa teraz dostáva do popredia. Pri príležitosti 100. výročia boľševickej revolúcie výskum nadácie Victims of Communism Memorial Foundation ukázal, že viac mileniálov by radšej žilo v socialistickej krajine (44 %) než v kapitalistickej (42 %) a 7 % by dokonca uprednostnilo komunistickú krajinu. A aj mnohí z tých, ktorí nie sú výslovne socialisti, podporujú socialistickú politiku, ako je kontrola zbraní, zdravotná starostlivosť zo strany štátu, homosexuálne „manželstvá“ a konfiškačné prerozdeľovanie bohatstva.

Na dosiahnutie týchto cieľov podporuje značný počet Američanov násilie. Antifa, militantné krídlo ľavice, pácha domáce teroristické činy, aké tu neboli od 70. rokov. Prieskum Brookingsovho inštitútu uvádza, že každý piaty vysokoškolák podporuje použitie násilia na umlčanie kontroverzných rečníkov. Politické násilie, ktoré je prevažne liberálnym fenoménom, je dnes takmer každodennou záležitosťou.

Ľavica aj pravica sú polarizovanejšie než kedykoľvek predtým. Táto polarizácia sa už neobmedzuje iba na politiku alebo frontové zákopy kultúrnej vojny. V dnešnej dobe nie je výnimočné, keď ženy v domácnosti vedú politické spory s príbuznými na rodinných stretnutiach, alebo muži prídu o prácu pre svoje konzervatívne názory. Tieto spory sú neraz také vyhrotené a obe strany také nezmieriteľné, že má človek často dojem, že socialisticky zmýšľajúci liberáli popierajú samotnú realitu, ktorú majú pred očami.

A možno práve to je charakteristickým znakom našej doby. Nesvätá vojna, ktorú vedú „liberálni džihádisti“ proti tradičnej Európe, nie je založená iba na tom či onom omyle, ale na tom najradikálnejšom možnom omyle: na popretí evidentnej pravdy. Liberáli navyše vedú neľútostnú vojnu proti inštitúciám, pamiatkam a tradíciám našej západnej kresťanskej civilizácie, ktoré ju odrážajú. Najhoršie zo všetkého je to, že sa ju snažia nahradiť chaotickou anticivilizáciou. Mohli by sme to nazvať triumfom politickej korektnosti, ale výstižnejšie je Civilizáciou lži.

Komunizmus je jedným z veľkých príkladov tejto falošnej civilizácie. Antikomunistický autor Fred Schwarz napísal, že „vyspelosť komunistu možno posudzovať podľa toho, do akej miery sa dokáže odpútať od dôkazov, ktoré mu poskytujú jeho zmysly a úplne sa stotožniť s verdiktom komunistickej strany.“ V 20. storočí, keď komunistická hospodárska politika spôsobila obrovský hladomor v Sovietskom zväze, Číne a ďalších komunistických krajinách, sa vina nikdy nepripisovala zlej politike týchto krajín. Vinníkom bolo vždy zlé počasie alebo „sabotéri“. Komunistickí revolucionári radšej poslali na smrť desiatky miliónov obetí, než by uznali nepopierateľnú realitu, ktorá bola pred ich očami.

Civilizácia lži a jej prívrženci nielenže prežili pád Berlínskeho múru, ale sú silnejší než kedykoľvek predtým. Vidno to pri každom spoločenskom a ekonomickom probléme, ktorý rozdeľuje, ku ktorému sa jej prívrženci a podporovatelia vyjadrujú každý večer vo večerných správach ako zvolení politickí predstavitelia alebo na akademickej pôde.

Lož číslo jeden

Umelý potrat. Nikdy v histórii sme nemali toľko vedeckých dôkazov o tom, že nenarodené deti sú v skutočnosti žijúce a dýchajúce ľudské bytosti. Nenarodené deti majú pri počatí svoju vlastnú DNA, v 3. týždni majú srdcový rytmus, v 6. týždni produkujú mozgové vlny a v 16. týždni pociťujú bolesť. V 24. týždni tehotenstva deti počujú, cítia, majú vyvinutú chuť, snívajú, reagujú na podnety, učia sa a pamätajú si, a dokonca dokážu rozpoznať jedinečnú výšku a tón hlasu svojej matky. Vďaka moderným technológiám môžu deti prežiť mimo maternice už 22 týždňov po počatí.

Zástancovia potratov tvárou v tvár týmto zdrvujúcim dôkazom sa iba zatvrdili vo svojom postoji. Cecile Richardsová, prezidentka najväčšej potratovej organizácie na svete, Planned Parenthood, uviedla, že o otázke, kedy začína život, „sa bude diskutovať ešte stáročia“, avšak uviedla tiež, že „pre mňa život začal, keď som porodila svoje tri deti“. V roku 2002 vtedajší senátor štátu Illinois Barack Obama hlasoval proti zákonu, ktorý rozširoval ochranu detí, ktoré prežili potrat a narodili sa živé. Kanadský bioetik a filozof Udo Schuklenk obhajuje popôrodné „potraty“ novorodencov so „zlou kvalitou života“. Profesor Chicagskej univerzity Jerry Coyne vyhlásil, že „je načase rozšíriť diskusiu o eutanáziu novorodencov, ktorí nemajú schopnosť alebo schopnosti rozhodnúť sa, či ukončiť svoj život.Hoci sa teraz zdá, že diskusia na túto tému je zakázaná, verím, že jedného dňa táto prax bude bežná a že to bude lepšie.

Najcynickejšie a najznepokojujúcejšie zo všetkého je čoraz častejšie zneužívanie náboženstva na popieranie ľudskosti nenarodených detí. Líderka demokratickej menšiny v Snemovni reprezentantov USA Nancy Pelosiová na otázku novinára o problematike neskorých potratov v súvislosti so súdnym procesom s Kermitom Gosnellom povedala: „Pre mňa ako pre praktizujúcu katolíčku je táto téma posvätná pôda…Tá nemá nič spoločné s politikou.“ Joyce Arthurová, výkonná riaditeľka Abortion Rights Coalition of Canada, napísala, že „potrat je požehnaním a posvätnou morálnou hodnotou.“ Northland, Michigan „Centrá pre plánovanie rodiny“ teraz propagujú svoje služby videom, v ktorom nazývajú potrat „posvätným dielom“. Floridská potratárka Patricia Baird-Windleová nazvala potrat „veľkým požehnaním“ a „sviatosťou v rukách žien“, ktoré niekedy „podstúpia potrat z lásky k dieťaťu“. A demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová vo svojej knihe What Happened napísala, že potraty sú pre demokratov „posvätnou“ a nediskutovateľnou témou.

Kult nazvaný Satanský chrám (Satanic Temple), známy svojimi satanskými čiernymi omšami, zažaloval štát Missouri za prijatie zákonov obmedzujúcich potraty. Tvrdil, že umelé prerušenie tehotenstva (rovnako ako homosexuálne „manželstvo“) je satanskou „sviatosťou“, a preto si zaslúži náboženskú ochranu. Zachary King, bývalý satanský vysoký čarodejník, ktorý konvertoval na katolicizmus, uviedol, že „potraty sú takpovediac satanskou sviatosťou.Tak ako katolícki muži vstupujú do kňazstva, pretože ich priťahuje svätosť a práca pre Boha, tak aj potratové zariadenie priťahuje satanistov k satanskému kňazstvu.

Lož číslo dva

Potraty nie sú zďaleka jediným príkladom Civilizácie lži. Do očí bijúce popieranie pravdy je rovnako vlastné homosexuálnej revolúcii. V skutočnosti je akceptovanie homosexuálneho hriechu a homosexuálneho „manželstva“ možné iba vďaka tomu najcynickejšiemu popieraniu reality samotnej ľudskej prirodzenosti.

Po celé desaťročia hnutie LGBT presadzovalo akceptovanie homosexuality na základe troch hlavných argumentov: že homosexuáli sa „tak rodia“, že majú „právo“ praktizovať homosexualitu a nikto nemôže druhým vnucovať svoju morálku.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Biológia jasne ukazuje, že ľudia sa narodia ako muž alebo ako žena. Každá bunka ľudského tela obsahuje buď mužské XY alebo ženské XX pohlavné chromozómy. Primárny účel ľudskej sexuality a rovnako primárny účel sexuálnej anatómie sú zrejmé z prirodzeného výsledku pohlavného styku, ktorým je počatie a narodenie detí. Homosexuálne akty, ktoré sú svojou povahou sterilné, tento účel neplnia.

Homosexuálna propaganda vniesla do verejnej mienky mýtus „génu homosexuality“ so zámerom zmeniť homosexualitu zo slobodnej voľby na biologickú charakteristiku, ktorá je vrodená, podobne ako farba vlasov a očí. Podľa prieskumu Pew Research Center z roku 2015 tejto teórii verí 41 % Američanov, oproti 20 % z roku 1985.

Pritom neexistuje nijaký výskum, ktorý by dokázal existenciu takého génu. Naopak, štúdia z roku 2016, ktorú vypracovali Dr. Lawrence S. Mayer z Univerzity Johnsa Hopkinsa a Dr. Paul R. McHugh z Arizonskej štátnej univerzity a ktorá bola publikovaná v časopise The New Atlantis, dospela k záveru: „Myšlienka, že ľudia „sa narodia ako homosexuáli“, nie je podporená vedeckými dôkazmi.“ Dr. McHugh uviedol:Neexistuje gén homosexuality.A existujú faktory, ktoré majú väčší vplyv ako biológia.Ak ste muž a vyrastáte na vidieku, pravdepodobnosť homosexuálnych vzťahov je štyrikrát nižšia ako v prípade, že vyrastáte vo veľkom meste.To nie je ľaváctvo.

Lož číslo tri

Po zavedení homosexuálneho „manželstva“ je transgenderizmus ďalším logickým krokom. Ako to potvrdzuje skratka LGBT, obe sú súčasťou toho istého organizovaného hnutia a vychádzajú z rovnakej revolučnej ideológie, ktorou je gender teória.

„Rodová teória“, ktorú prvýkrát predstavil sexuológ John Money v 50. rokoch 20. storočia a ktorú spopularizovalo feministické hnutie v 60. a 70. rokoch 20. storočia, tvrdí, že tradičné vonkajšie prejavy mužskosti a ženskosti, spôsoby obliekania, reči, konania a myslenia (tzn. „pohlavie“) sú spoločnosťou vnútené konštrukty, ktoré vraj nesúvisia s biológiou (tzn. pohlavím).

Stephanie Brillová, autorka knihy Transgender Child:A Handbook for Families and Professionals (Transgenderové dieťa: Príručka pre rodiny a odborníkov), vysvetľuje:

Pre mnohých ľudí sú pojmy „rod“ a „pohlavie“ zameniteľné.Táto myšlienka sa stala natoľko bežnou, že najmä v západných spoločnostiach je málokedy spochybňovaná.Napriek tomu sa biologické pohlavie a rod líšia; rod inherentne nesúvisí s fyzickou anatómiou.“

Podľa gender teórie je „rodová identita“ človeka úplne subjektívna, determinovaná jeho vlastnými pocitmi a emóciami. Ak má muž pocit, že je žena, tento pocit automaticky preváži nad všetkými biologickými dôkazmi o opaku. Osoba môže byť biologicky mužom, ale jej „rodovou identitou“ môže byť žena, muž, kombinácia oboch alebo žiadna. Dôležité je len to, čo diktuje „vnútorný zmysel“ človeka.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Ako skutočný plod Civilizácie lži neprekvapuje, že si rodová teória nehanebne protirečí. Homosexualita, tvrdili, je vrodená a nemenná. Homosexuáli nemôžu narušiť to, čo je prirodzene naprogramované v ich DNA, aj keby to chceli.

Pri transgenderizme je to zrazu inak. Človek neurčuje svoj rod podľa pohlavných chromozómov nachádzajúcich sa v každej bunke ľudského tela, ale podľa – rozmarov a emócii. „Sexuálna orientácia“ je údajne vrodená, ale človek sa môže „sebaidentifikovať“ spôsobom, že si sám vyberie jeden z viac ako 70 popísaných „rodov“, ktorý si však neskôr môže zmeniť, pokiaľ ho k tomu budú jeho pocity viesť a ovplyvňovať.

Inými slovami, nielen samotná homosexualita je klamstvo, ale aj jej propaganda je v rozpore so základnou ideológiou gender teórie. Táto propaganda bola iba nástrojom na klamanie verejnej mienky dovtedy, kým sa spoločnosť nedopracovala do ďalšej fázy sexuálnej revolúcie.

Lož číslo štyri

Ešte závažnejším klamstvom je volanie po „tolerancii“. Väčšina ľudí má hmlistú predstavu, že „tolerancia“ je akousi sekulárnou verziou Zlatého pravidla aktualizovanou pre 21. storočie. V skutočnosti je to účinná psychologická zbraň v kultúrnej vojne. „Tolerancia“ umlčuje odporcov sexuálnej revolúcie, ktorí z obavy, aby neboli označovaní za „netolerantných“, uvoľňujú pole jednej z najradikálnejších revolúcií v histórii.

Pekári, fotografi a vlastníci firiem prichádzajú o živobytie a dokonca aj o svoje domovy za to, že sa odmietajú zúčastňovať homosexuálnych „svadieb“. Aaron a Melissa Kleinoví z Oregonu dostali pokutu 144 000 dolárov za to, že odmietli upiecť svadobnú tortu pre homosexuálny pár. Manželia z Albany v štáte New York boli nútení zaplatiť štátu 10 000 dolárov a ďalších 3 000 dolárov ako náhradu škody lesbickému páru za to, že odmietli usporiadať „svadobnú“ recepciu na ich farme. Spoločnosť Memories Pizza v meste Walkerton v štáte Indiana bola nútená ukončiť činnosť po tom, čo majitelia vyjadrili podporu zákonu zakazujúcemu štátnej moci obmedzovať vieru a náboženské zvyklosti v štáte Indiana (Religious Freedom Restoration Act). Nespočetné množstvo učiteľov, lekárov, vládnych úradníkov a dokonca aj generálnych riaditeľov prichádza o prácu v mene „tolerancie“ za to, že odmietli ísť proti svojmu svedomiu.

Revolúcia LGBT nebola nikdy o tolerancii v pravom slova zmysle. Jeffrey Levi, bývalý výkonný riaditeľ Národnej pracovnej skupiny pre homosexuálov a lesbičky, uviedol: „Nám (homosexuálom) už nejde iba o právo na súkromie a na ochranu pred diskrimináciou.Máme právo – tak ako heterosexuáli – na to, aby vláda a spoločnosť uznali náš životný štýl,“ uviedla Paula Ettelbricková, bývalá právna riaditeľka Lambda Legal Defense and Education Fund:

Byť queer znamená posúvať parametre sexu, sexuality a rodiny a… meniť samotnú štruktúru spoločnosti… Musíme sa sústrediť na ciele, ktoré spočívajú v poskytovaní skutočných alternatív k manželstvu a v radikálnej zmene pohľadu spoločnosti na realitu.

Najotvorenejšie vysvetlenie „tolerancie“ však dal milionársky homosexuálny aktivista Tim Gill. V rozhovore pre časopis Rolling Stone diskutoval o stratégii hnutia LGBT po víťaznom schválení homosexuálnych „manželstiev“ vďaka rozhodnutiu Najvyššieho súdu v prípade Obergefell verzus Hodges. „Ideme do tých najťažších štátov v krajine,“ hovorí. „Ideme potrestať zlých.

Lož číslo päť

Feminizmus je taktiež ovocím gender teórie. Od 60. rokov 20. storočia vedie sexuálna revolúcia neľútostnú vojnu, ktorá má zmazať evidentné rozdiely medzi pohlaviami. Feministky učia ženy opovrhovať mužmi, materstvom, ženskosťou a radšej miesto toho túžiť po kariére mimo domova. Mužov učia, že tradičná mužskosť a útlak žien je jedno a to isté. Zákon a spoločenské zvyklosti sú deformované, aby odrážali túto novú ortodoxiu.

Nevyhnutným dôsledkom feminizmu bolo rozhodnutie Obamovej administratívy v roku 2013 otvoriť bojové pozície v armáde ženám. Liberáli ignorovali presvedčivé dôkazy o tom, že ženy sú fyzicky, emocionálne a psychicky nespôsobilé na boj, a oslavovali toto rozhodnutie ako víťazstvo žien.

Západná kresťanská civilizácia povýšila ženu z otrokyne muža na jeho dôstojnú spoločníčku a spoludedičku ovocia Kristovho vykúpenia. Umožnila rozkvet autentickej kresťanskej ženskosti po vzore cností Panny Márie. Civilizácia lži však považuje ženu za skutočne „slobodnú“ iba vtedy, keď má šancu byť americkými nepriateľmi zastrelená, zranená, zajatá, mučená, znásilnená a zabitá.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Lož číslo šesť

Ekológia je ďalším významným frontom Civilizácie lži. Štyridsať rokov environmentálni aktivisti a ich mediálni podporovatelia šírili myšlienku, že Zem sa otepľuje, že hlavnou príčinou je ľudstvo a že pokiaľ sa neprijmú drastické opatrenia, dôjde ku katastrofe. Podľa prieskumu Gallupovho ústavu z roku 2017, 62 % Američanov verí, že dochádza ku globálnemu otepľovaniu, 68 % Američanov verí, že toto otepľovanie je spôsobené najmä ľudskou činnosťou a 42 % Američanov je presvedčených, že globálne otepľovanie bude predstavovať vážnu hrozbu počas ich života, čo sú najvyššie percentá, odkedy začali robiť tieto prieskumy. Al Gore a ďalší klimatickí aktivisti tvrdia, že čas na diskusiu skončil. Keď sa niekto opováži spochybňovať globálne otepľovanie spôsobené človekom, je automaticky považovaný za tzv. „popierača“.

Realita sa však opäť výrazne odlišuje od propagandy. Klimatická veda jednoducho nie je ustálená, klíma na Zemi je podľa historických štandardov pozoruhodne stabilná, neexistuje dôkaz o tom, že človek spôsobuje otepľovanie, ku ktorému dochádza. Tvrdenia o globálnom otepľovaní sú založené na podvode a skutočná agenda, ktorá za tým stojí, je politická.

Vyše tridsaťtisíc amerických vedcov, vrátane deväťtisíc PhD, podpísalo v roku 1999 v Oregone petíciu, podľa ktorej „neexistujú vedecké dôkazy o tom, že uvoľňovanie… skleníkových plynov človekom spôsobuje alebo spôsobí katastrofické oteplenie zemskej atmosféry…“ Klimatické počítačové modely, naše jediné nástroje na meranie budúcich trendov otepľovania, sú nespoľahlivé. Za posledných dvadsať rokov predpovedalo 95 % najdôležitejších počítačových modelov oveľa väčšie oteplenie, než aké v skutočnosti nastalo.

V roku 2009 hackeri zverejnili tisíce e-mailov profesora Philipa Jonesa z Climatic Research Unit (Jednotky pre klimatický výskum) na University of East Anglia, ktorá je svetovým centrom klimatického výskumu. Tieto e-maily ukázali, že profesor Jones a jeho spolupracovníci falšovali údaje o klíme, aby to vyzeralo, že sa Zem otepľuje, aj keď to nebola pravda. Tento škandál, známy ako „Climategate“, veľmi poškodil dôveryhodnosť týchto vedcov.

Možno je to tak dobre, pretože toto hnutie má len málo spoločné s vedou. Bývalá kanadská ministerka životného prostredia Christine Stewartová v rozhovore pre denník Financial Post uviedla, že „bez ohľadu na to, či je celá táto veda falošná, existujú vedľajšie environmentálne prínosy… zmena klímy (poskytuje) najväčšiu šancu na nastolenie spravodlivosti a rovnosti vo svete.“ Ľavicová aktivistka Naomi Kleinová vo svojej knihe z roku 2014 This Changes Everything: Capitalism vs. The Climate (To mení všetko: Kapitalizmus verzus klíma) ide ešte ďalej:

Keď pretvoríme ekonomiky tak, aby sa vmestili do nášho globálneho uhlíkového rozpočtu, musíme dosiahnuť nižšiu spotrebu… menej obchodu… a menej súkromných investícií…To všetko je spojené s oveľa väčším prerozdeľovaním, aby sme mohli viacerí pohodlne žiť v rámci kapacitných možností našej planéty.Preto keď popierači klimatických zmien tvrdia, že globálne otepľovanie je sprisahaním, ktorého cieľom je prerozdeliť bohatstvo, nehovoria to (iba) preto, že sú paranoidní.Hovoria to preto, lebo dávajú pozor…Klimatické zmeny sú naozaj šancou konečne napraviť tieto hnisajúce krivdy – nedokončený proces oslobodenia.“ (Naomi Klein, This Changes Everything: Capitalism vs. The Climate (Simon & Schuster) 2014, p. 92-93, 459.)

Quid Est Veritas?

Ďalšie príklady Civilizácie lži nemajú konca. Hnutie Black Lives Matter (BLM) má len veľmi málo spoločného s obranou života čiernych Američanov, pretože sa zameriava, ako uvádza aj na svojej webovej stránke, na marxistické „oslobodenie“ a zničenie „západnej rodinnej štruktúry“, „heteronormatívneho myslenia“ a „patriarchátu“. Keď zomrel Fidel Castro, BLM vydalo oslavný nekrológ, v ktorom mu ďakovalo za jeho „víziu slobody“ a „mieru, ktorý prichádza len so spravodlivosťou“.

Quid Est Veritas?“ (Čo je pravda?), pýtal sa Pontský Pilát. Pritom Stvoriteľ Neba a Zeme, Alfa a Omega, druhá Osoba Najsvätejšej Trojice, autor zázrakov, splnenie proroctiev, samotná Pravda stála pred ním. Manželka ho prosila, trápilo ho svedomie, ale nakoniec sa rozhodol odmietnuť Pravdu. Žiadna lož v histórii sa nevyrovná klamstvu rímskeho guvernéra Judska.

Aj Civilizácia lži je zodpovedná za jedno z najhorších odmietnutí pravdy v histórii. Ale podobne ako Pilát Pontský, aj dnešní katolíci – duchovní aj laici – si kladú otázky: „Čo je pravda?“ a cynicky sa obracajú chrbtom k nášmu Pánovi.

Existujú však ľudia, ktorí sú ochotní postaviť sa proti tomuto šialenstvu. Čoraz viac veriacich sa modlí ruženec, bojuje proti kultúrnej revolúcii a vzdáva úctu Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu a Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie.

Pannu Máriu z Fatimy by sme mohli nazvať Apoštolkou Pravdy. Ona vysvetlila krízu, poskytla riešenie a na dôkaz urobila najväčší verejný zázrak v histórii od čias Vzkriesenia. Pretože sedemdesiattisíc ľudí, ktorí to videli, zázrak Slnka nemohlo poprieť. Ateisti, prítomní v Cova da Iria, boli nútení presne opísať, čo videli, a mnohí konvertovali. Iba ak budeme pevne hľadieť na ňu, môžeme očakávať, že vytrváme až do dňa, keď bude Civilizácia lži zničená a nahradená vládou Panny Márie, Matky Pravdy.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Sv. Barbora, panna a mučenica

Katolícka škola v Nemšovej – ďalší kamienok v mozaike proticirkevnej kampane na Slovensku?

Nezvyčajní svätí patróni: Majú ich alkoholici, odsúdení na smrť, ba dokonca aj ľudia nachádzajúci sa vo výťahu. Viete, komu pomáha svätá Bibiána?

Môže v strednej Európe vzniknúť katolícky superštát?