Čína: Úrady „dbajú“ o ideologickú bezpečnosť. Teraz budú „špehovať“ ešte tvrdšie - Christianitas

Čína: Úrady „dbajú“ o ideologickú bezpečnosť. Teraz budú „špehovať“ ešte tvrdšie


29. júna 2022
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Čínske orgány sa rozhodli sprísniť pravidlá zdieľania osobných údajov na sociálnych sieťach. Zmeny v zákone však neznamenajú zvýšenú ochranu občanov, ale skôr zvýšenú kontrolu nad nimi na internete. Okrem iného úrady chcú týmto spôsobom „dbať“ o ideologickú bezpečnosť.

Nové, prísnejšie predpisy o registrácii účtov v online službách v Číne nadobudnú účinnosť 1. augusta. Čínske médiá uvádzajú, že majitelia účtov budú musieť poskytnúť viac osobných údajov vrátane svojho zamestnania.

Podľa čínskeho Štátneho úradu pre kybernetický priestor je cieľom nových pravidiel boj proti podvodom, falošným účtom a dezinformáciám, ako aj podpora základných socialistických hodnôt. Úrady dodávajú, že novými zákonmi sa posilní ochrana štátnej bezpečnosti, „ideologickej bezpečnosti“ a práv občanov.

Nové nariadenia okrem iného vyžadujú, aby online platformy overovali osobné údaje majiteľov účtov vrátane informácií o ich povolaní alebo v prípade spoločností a inštitúcií o povahe ich činností. Platformy budú musieť „v primeranom rozsahu“ zobrazovať IP adresy používateľov a ďalšie údaje o ich účtoch.

Internet v Číne je pod prísnou kontrolou komunistickej vlády. Mnohé západné stránky sú blokované a čínske médiá a sociálne siete podliehajú cenzúre. V roku 2021 bola Čína už siedmy rok po sebe zaradená americkou mimovládnou organizáciou Freedom House medzi krajiny s najmenšou slobodou internetu.

Na čínskych sociálnych sieťach sa tento rok cenzurovali okrem iného kritické komentáre obyvateľov Šanghaja, ktorí boli frustrovaní z dvojmesačného lockdownu, ktorý tam platil od konca marca do začiatku júna v rámci boja proti koronavírusu.

MH

Zdroj: PAP, pch24.pl, titulný obrázok – pixabay.com


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!