Čile: Parlament schválil homosexuálne „manželstvá“ - Christianitas

Čile: Parlament schválil homosexuálne „manželstvá“


8. decembra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Čile sa stalo včera ďalšou krajinou, ktorá legalizovala homosexuálne „sobáše“ a pripojila sa tak k dvadsiatim štátom sveta, ktoré si už vymohli túto pokrokovú vymoženosť. Do tohto počtu však nie sú zarátané krajiny, ktoré uznávajú tzv. partnerstvá, čo sú v podstate rovnako protiprirodzené inštitúty ako tzv. manželstvá párov rovnakého pohlavia. V konečnom dôsledku už nejde o prelomovú udalosť a Čile sa tak stalo len ďalšou, dnes už ničím výnimočnou „perlou“ na náhrdelníku svetového úpadku.

Obe komory čilského Kongresu tento zákon potvrdili veľkou väčšinou hlasov. A aj keď na nadobudnutie úplnej platnosti treba ešte podpis prezidenta Sebastiána Piera, pôjde už len o formalitu, pretože prezident vopred sľúbil tento zákon podpísať.

Liberáli a ľavičiari neskrývajú svoje nadšenie. Karla Rubilarová, ministerka sociálnych vecí po hlasovaní komentovala prijatie zákona pompéznymi slovami: „Dnes je historický deň, naša krajina schválila manželstvá osôb rovnakého pohlavia, vzhľadom na spravodlivosť a rovnosť ide o ďalší krok vpred.

V čom spočíva tento „krok vpred“ však na prvý pohľad nie je celkom jasné, pretože od roku 2015 boli v Čile povolené homosexuálne partnerstvá a preto by sa mohlo zdať, že tzv. „manželstvá“ predstavujú len trucovitý prejav nespokojných aktivistov, ktorým majú dosiahnuť, v tejto kedysi katolíckej krajine, poníženie posvätného stavu manželského.

Agentúra Reuters však vnáša do snáh LGBT aktivistov viac svetla, keďže správne poznamenáva, čo v registrovaných partnerstvách chýbalo – homosexuáli doteraz nemali právo na adopciu. Teraz už budú môcť tieto páry vlastniť deti, čo v kontexte novembrového prípadu zavraždenia chlapca zo susednej Argentíny, jeho lesbickými matkami, nemusí byť to najšťastnejšie riešenie.

Celý proces prijatia tohto zákona, naštartovala v roku 2017 vtedajšia prezidentka Michelle Bacheletová. Jej snahou bolo pripojiť sa ďalším juhoamerickým krajinám, ktoré sa zapriahli do káry svetového pokroku, ako napríklad Brazília, Kolumbia, Kostarika, Uruguaj a Argentína.

BM

Zdroj: TASR, titulný obrázok – wikimedia commons


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!