Cieľom liberálov nikdy nebol konsenzus, dokážu sa presadzovať len v polarizovanej spoločnosti

Branislav Krasnovský
15. júla 2020
  Politika  

Inštitút ľudských práv, na čele s Petrom Weisenbacherom a nadácia Dúhové Slovensko organizovali kontroverznú anketu Homofób roka, v ktorej nakoniec zvíťazila poslankyňa Anna Záborská so svojím výrokom: „Musíme sa postaviť nepriateľom, ktorí ohrozujú samotnú podstatu toho, čo znamená byť človekom. Zastavíme adopcie detí homosexuálnymi pármi a prijatie registrovaných partnerstiev.“

Žijeme v demokracii a tak má každý právo organizovať rôzne ankety a prezentovať rôzne názory, samozrejme ak nie sú v rozpore so zákonom. Konzervatívny a liberálny tábor na Slovensku vychádzajú z protichodných stanovísk a je čoraz jasnejšie, že dosiahnuť konsenzus alebo kompromis vo vzájomnom kultúrnom a ideovo-politickom stretnutí, nebude jednoducho možné.

Suvisiaci článok

Nemilosrdná lobby LGBT proti CitizenGo – šikanovanie Caroliny Farrowovej

Súčasní konzervatívci sú v defenzíve a postupne opúšťajú pozície, ktoré hájili. Jednu za druhou. Liberáli naopak v tlaku neprestávajú. Neustále tlačia na pílu a „salámovou metódou” zatláčajú konzervatívcov čoraz viac do defenzívy. Môžu si za to samozrejme aj samotní konzervatívci, ktorí svojou korektnosťou a obavami z konfrontácie uľahčujú liberálom a LGBT komunite ich aktivity. Ak sa zamyslíme nad výrokom Anny Záborskej, tak predsa nepovedala predsa nič, čo by bolo protizákonné. Liberáli už ale odmietajú akceptovať všetky názory, ktoré sa nestotožňujú s ich názormi a nositeľov opačných názorov permanentne biľagujú.

Tlak liberálov voči konzervatívcom nadobúda čoraz agresívnejšie parametre a získava čoraz konfrontačnejší charakter. Samotní konzervatívci ako keby nechápali, že ústupkami si nezabezpečia pokoj a prímerie, naopak len podporia liberálov v ich útokoch.

Z histórie poznáme dostatok príkladov, z ktorých je zrejmé, že ustupovanie a strach z konfrontácie sú defétistickými postupmi, ktoré nakoniec logicky vedú k totálnej porážke. Liberáli totiž ústup konzervatívcov vnímajú ako dôkaz svojej sily a následne sa sústredia na otváranie nových káuz, nových problémov. Bude už naozaj neskoro, keď si konzervatívci uvedomia, že neustálym ustupovaním boli zatlačení až k múru, odkiaľ už nebude možné uniknúť.  

Sovietske Rusko i nacistické Nemecko boli majstrami vo využívaní salámovej metódy a postupných krokov pri presadzovaní vlastných názorov. Túto metódu dokázali doviesť až do dokonalosti. V prvotnom štádiu komunisti i nacisti neustále požadovali, pranierovali, útočili, poukazovali, vstupovali do konfrontácie, pretože len v konfrontačnom prostredí a vykresľovaním verejného nepriateľa, dokázali posilniť vlastné pozície a hysterizovať svojich prívržencov. Čím boli nacisti a komunisti silnejší, tým častejšie presúvali dôraz z ideovo-politickej roviny i do štátoprávnej roviny. Do čoho to nakoniec vyústilo všetci z histórie vieme.

Čím skôr v konzervatívnom tábore zarezonuje, že neustále ustupovanie liberálnym a LGBT požiadavkám je cestou do pekiel, tým lepšie. Ak sa konzervatívci dokážu oponentom pokojne postaviť a prestanú akceptovať ich predstavy, vrátane adopcií detí homosexuálmi, toalety pre rôzne ďalšie pohlavia alebo začnú volať políciu pri LGBT pochodoch kvôli neprístojnému správaniu a pod., tlak liberálov bude slabnúť. Podpora zo zahraničia nie je všetko a už pri pohľade na väčšinu aktivistov, z tohto tábora sála slabosť a detinskosť.

Konzervatívci si musia zvyknúť, že nálepkovanie, diskreditácia a totalitné myslenie sú najbežnejšími zbraňami liberálov v existujúcej názorovej konfrontácii medzi liberálmi a konzervatívcami a ak prestanú tejto zbrani sami dávať dôraz, liberáli stratia na svojej sile.

Na margo Petra Weisenbachera a spol.: Hovorí sa, že k homosexuálom sa hlásia 4% občanov Slovenska. Podľa sčítania ľudu z roku 2020 má Slovensko približne 5 500 000 obyvateľov. Hlasovania Homofób roka sa zúčastnilo približne 70 000 obyvateľov Slovenska, čo ani zďaleka nepredstavuje 4%, populácie. Takmer 5 430 000 obyvateľov Slovenska jednoducho z rôznych dôvodov akciu Homofób roka sabotovalo.

Ako hovorí známe príslovie, psi štekajú /v prípade Weisenbachera a spol. zaštekala len malá čivava/, no karavána ide ďalej.