Christianofóbia na Slovensku: Leto bolo plné útokov na kresťanov a výsmechu Cirkvi - Christianitas

Christianofóbia na Slovensku: Leto bolo plné útokov na kresťanov a výsmechu Cirkvi

Mária Magotsová
12. augusta 2022
  Spoločnosť  


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Náš portál pre vás pravidelne monitoruje situáciu na Slovensku a upozorňuje na prípady, ktoré najvýraznejšie útočia na katolícku Cirkev, vieru, náuku a predstaviteľov. Počas leta, vrátane mesiaca jún, ktorý je zasvätený úcte k Božskému Srdcu, sme si tých útokov užili zrejme najviac. LGBT aktivisti totiž svoje aktivity zintenzívnili s tým, že jún chcú sláviť ako mesiac LGBT komunity. Po ďalšom štvrťroku sledovania toho, čo sa u nás deje, musíme opäť povedať, že útoky neustali a nenávistných prejavov voči kresťanom u nás pribúda.

Zdroj: pixabay.com

Útoky na detského ombudsmana

Mesiac jún sme začali škandálom. Nový komisár pre deti Jozef Mikloško totiž vyhlásil, že páry rovnakého pohlavia nie sú vhodné na adopciu detí. Hoci opakovane prízvukuje, že sa chce venovať všetkým deťom rovnako, bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu, už sa mu ušli nadávky, že je homofób.

V tomto smere rešpektujem platnú legislatívu, ktorá o tomto jasne hovorí. Môj názor je, že to nie je vhodné pre deti,“ povedal s tým, že danú tému nechce otvárať. Nie je totiž najväčším problémom, ktorý deti trápi. Progresívci jeho voľbu na post detského ombudsmana nerozdýchali a o Mikloškovi píšu ich médiá kvôli jeho názorom ako o „kontroverznom“ človeku.

Útoky kvôli dúhovým vlajkám

Po útokoch na nového detského ombudsmana sa christianofóbia v priebehu júna veľmi výrazne prejavila aj v kauze vyvesovania dúhových vlajok. Po tom, čo poslanci Gyimesi a Taraba predložili do parlamentu návrh, ktorý by pokutoval vyvesovanie dúhových vlajok na štátnych budovách, sa na Slovensku začali liberáli búriť, pretože mali pocit, že tento zákaz utláča „dúhové“ menšiny.

Tento absurdný spor viedol až k tomu, že poslankyňa Cigániková behala po parlamente oblečená v dúhovej zástave a niektorí poslanci (aj z údajne konzervatívnej strany OĽaNO) vyvesili dúhové vlajky z okna svojej poslaneckej kancelárie. Verejnosť však doteraz nedostala odpoveď na to, prečo by sa vlastne mali na štátne budovy vešať vlajky jednej menšiny, a prečo by sa tam nemali vyvesiť aj vlajky iných menšín. Až by boli štátne budovy Slovenskej republiky obvešané vlajkami všetkých menšín, ktoré tu máme. Aby boli spokojní naozaj všetci. Nielen „dúhoví“.

Zdroj: LinkedIn Billa

Výsmech z mesiaca úcty k Božskému Srdcu

Mesiac jún kedysi patril Božskému Srdcu Ježišovmu. V roku 2009 ho vyhlásil bývalý americký prezident Barrack Obama za mesiac LGBT komunity a tak sme v tomto mesiaci mohli vidieť dúhové vlajky aj tam, kde naozaj nemuseli byť. Ako napríklad nad centrálou obchodného reťazca Billa, nad Múzeom mesta Bratislavy či nad Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom. Vlajky tam dokonca viali v istých prípadoch aj v júli, na počesť bratislavského „Prideu“.

K vyvesovaniu vlajok sa pripojila aj Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave. Nechýbali pri tom, samozrejme, štandardné reči o „homofóbnych predsudkoch“, či o „ochrane“ študentov z LGBT komunity.

Ak by Gyimesi alebo Taraba požiadali o vstup do budov VŠVU, ostali by stáť pred budovou. Sú menej ako posvätná akademická pôda. A treba sa na nich dívať zvrchu, pretože nepatria do nášho demokratického spoločenstva,“ vyhlasuje Vysoká škola výtvarných umení ústami svojej rektorky Bohunky Koklesovej. (Mimochodom – všimli ste si tú výzvu: dívať sa na nich zvrchu? Kedy sa od dívania zvrchu na ľudí s iným názorom dostaneme k ich zatváraniu a kameňovaniu?)

Pripojila sa aj Polícia?!

Smutné je, že k modernej „dúhovej propagande“ sa podľa všetkého pripojila aj oficiálna inštitúcia Slovenskej republiky – Polícia. Na ich oficiálnej facebookovej stránke sme si totiž v júni prečítali status, ktorý sa dá chápať ako podpora LGBT komunity a nepriama vyhrážka tým, ktorí by azda s podporou tejto komunity nechceli súhlasiť. Obsah tohto statusu zdôraznili aj obrázkom s dúhovým pozadím, ktorý však neskôr (zrejme v obavách pred komentármi) stiahli.

Šikana a vzájomná tolerancia sú úzko späté. Netolerantnosť voči druhým sa odohráva nielen v osobnom styku v školských laviciach alebo vo svete dospelých, ale tiež na internete… Výsmech na základe vzhľadu, farby pleti, príslušnosti k etniku, náboženského presvedčenia, pohlavia, fyzickej indispozície, menších zručností v danej oblasti, sexuálnej orientácie a ďalších odlišných znakov nepatrí do našej spoločnosti, a preto preventisti a preventistky Policajného zboru robia dlhodobo všetko preto, aby posilňovali vzájomnú toleranciu už u mladšej generácie.“

Provokácia dúhovým tričkom

LGBT podporil aj moderátor TA3 Richard Dírer, ktorý vytiahol na debatu s poslancom Györgom Gyimesim polokošeľu s dúhovým golierom a teatrálne sa pýtal, čo proti nemu kto má. Dôsledky tohto gesta boli ľahko predvídateľné. Médiá aj liberálni poslanci sa začali predbiehať v tom, kto Dírera viac pochváli a hlasnejšie povie, aký je to frajer. Minimálne však zo strany médií ide o veľké pokrytectvo, pretože Richard Dírer sa svojou orientáciou netají už celé roky, ak nie aj desaťročie – a medzi jeho kolegami z novinárskej branže nejde teda o žiadnu novinku. Je to dobre známa vec.

Zdroj: snímka obrazovky z internetového televízneho vysielania TA3

Dúhový pochod v Bratislave sa zameral na deti

Počas tohtoročného dúhového „Prideu“ v Bratislave zaviedli organizátori jednu špeciálnu novinku. Deň venovaný rodinám a deťom, kde ich LGBT aktivisti a ich hostia zabávali pesničkami, hrami, a to všetko s pestrým dúhovým pozadím, aby na to tie malé detské hlavičky nezabudli, že taká dobrá zábava bola práve pri dúhových vlajkách… Maľovalo sa tam na tváričky a na telo, prišla Šašinka Sašinka, speváci a pre staršie deti aj slečna, ktorá im vytvorila nové účesy. Ešte stále sa toto niekomu zdá normálne?

Nechutný útok na biskupa Haľka

Na festival Pohoda prišiel v lete aj katolícky biskup Jozef Haľko, ktorý chcel ponúknuť mládeži duchovné služby. Na jeho spovednicu však „ktosi“ vyvesil dúhovú vlajku, vykrikoval niečo o homofóbii a o tom, nech predstaviteľ katolíckej Cirkvi čo najrýchlejšie odíde preč. Dôvodom boli biskupove výhrady k tomu, aby boli vo verejnoprávnej televízii, ktorú zo zákona musí platiť väčšina obyvateľov Slovenska, ponúkané divákom lesbické scény.

Jozef Haľko sa však vyjadril v súlade s náukou katolíckej Cirkvi, pretože ako biskup má nielen právo, ale aj povinnosť upozorňovať veriacich aj na takéto nástrahy moderného sveta, ktorý sa Boha už úplne zriekol. Je nám teraz už azda všetkým jasné, že tu nešlo o nejaké porušovanie ľudských práv zo strany biskupa. To, čo sme sledovali v priamom prenose, bola rýdza nenávisť voči Kristovi a jeho Cirkvi.

Zdroj: fb Robert Furiel

LGBT šaty a knižky pre deti

V jednom z bratislavských obchodných centier sme natrafili na tričko pre novorodencov so značkou Disney a obrázkom Mickey Mousea. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby nápis Disney a Mickey Mouse neboli… v dúhových farbách. Je zrejmé, že nejde o náhodu, ale o zámerné podsúvanie LGBT agendy zo strany tejto spoločnosti.

V ďalšom z bratislavských obchodov sme narazili na homosexuálnu sériu grafických románov pre tínedžerov – s názvom Heartstopper (už preložené do slovenčiny ako Motýliky). Knižky boli pekne vystavené jedna vedľa druhej, aby si ich všimol každý, kto okolo nich prejde. Už ich obaly sú polopatistické: zobrazujú kresby dvoch „zaľúbených“ mladých mužov, ktorí sa držia za ruky, objímajú sa a plánujú spoločnú dovolenku. Anotácia série kníh začína slovami:

Chlapec sa stretáva s chlapcom. Chlapci sa stávajú priateľmi. Chlapci sa zamilujú. Grafický román LGBTQ+ o živote, láske a všetkom, čo sa deje medzi tým…“

Vyznamenanie pre farárku, ktorá útočí na katolícku Cirkev

Anna Polcková – to je meno, ktoré liberáli často využívajú pri svojich snahách o to, aby cirkvi na Slovensku zmenili svoje učenie v oblasti morálky. Kontroverzná farárka Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania sa pravidelne zúčastňuje „prideov“, otvorene podporuje homosexuálne zväzky, potraty a v jej vyjadreniach nechýbajú útoky na katolícku Cirkev a kritika jej predstaviteľov. Obula sa napríklad do farára Maroša Kuffu, obvinila ho z manipulácie veriacich a vyjadrila „obavy“, že „farárov ako on je na Slovensku väčšina“. Ďalej od rímskokatolíkov napríklad očakáva, že budeme svätiť ženy a ako uviedla v rozhovore pre portál heroes.sk, že budeme otvorení aj v týchto témach. Práve tieto Polckovej aktivity zrejme viedli ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú, aby ju uviedla ako príklad človeka, ktorý je pre spoločnosť „mimoriadnym prínosom“. Ministerka túto ženu ocenila „za významný prínos v oblasti ľudských práv“.


PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

Najnovšie články

Vyvoláva Cirkev pocit viny a zbavuje nás odchod z Cirkvi výčitiek svedomia? Na tieto i ďalšie otázky odpovedal P. Józef Augustyn SJ

Najlepšou prípravou na manželstvo je príprava na dospelosť

Globálna konkurencia pre Krista

Týždeň na Slovensku