Chiara Petrillová a jej obeta: Vlastný život za život syna - Christianitas

Chiara Petrillová a jej obeta: Vlastný život za život syna


16. júna 2022
  Krátke správy - Cirkev


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!

V období, kedy na svete dochádza k čoraz masívnejšiemu vraždeniu nenarodených detí, si spomíname na jednu matku, ktorá sa rozhodla radšej sama zomrieť, akoby mala ohroziť život svojho nenarodeného syna. Volala sa Chiara Petrillová a proces jej blahorečenia sa začal v roku 2018.

Chiara, 28-ročná matka troch detí, zomrela v júni 2012 na následky rakoviny jazyka – jej agresívnu liečbu odkladala, aby mohla na svet priviesť svoje dieťa Francesca. Ešte pred ním však so svojím manželom Enricom hrdinsky bojovala o možnosť priviesť na svet aj svoje ďalšie dve deti, ktoré kvôli vývojovým vadám umreli už pol hodinu po pôrode. Lekári jej pri každom z tehotenstiev odporúčali potrat.

Chiara však povedala: „V manželstve nám Pán chcel darovať špeciálne deti: Mariu Graziu Letiziu a Davida Giovanniho, avšak chcel od nás, aby sme ich sprevádzali len po ich narodenie. Dovolil nám ich však objať, pokrstiť a odovzdať do rúk nebeského Otca, a to v pokoji a v jednej neobyčajnej radosti.

Teraz nám zveril toto tretie dieťa, Francesca, ktorý je zdravý a onedlho sa narodí, avšak Pán od nás žiada, aby sme mu aj naďalej dôverovali, a to aj napriek nádoru, ktorý som objavila len pred niekoľkými týždňami a ktorý sa nám snaží nahnať strach z budúcnosti, no my aj naďalej veríme, že Boh aj tentokrát vykoná veľké veci.“

Hneď po pôrode syna podstúpila Chiara chirurgický zákrok a chemoterapiu, ale liečba už nezabrala. Vidinu blízkej smrti prijala krásna, mladá žena s pokojom a vierou v Božiu prozreteľnosť.

„Po tom, ako sa ukázalo, že už pre ňu niet lekárskej pomoci, Chiara prosila Pána o zázrak. Nie však o zázračné uzdravenie, ale o pokoj a silu na prežívanie chvíľ utrpenia a bolesti, pre seba, ale aj pre jej blízkych,“ povedal v kázni na jej pohrebe františkánsky brat Vito, ktorý oboch manželov duchovne sprevádzal, pričom dodal: „A my sme videli zomierať ženu nielen pokojnú a vyrovnanú, ale dokonca šťastnú.“

Od jej smrti ubehlo už desať rokov a dekrét otvárajúci diecézny beatifikačný proces predstavuje Chiaru ako „laičku, manželku a matku veľkej viery v Boha,“ pričom dodáva: „jej obetovanie je majákom svetla nádeje, svedectvom o viere v Boha – darcu života a príkladom lásky, ktorá je väčšia než strach a smrť.“

MM

Zdroj: Vatican News

***

Portál Christianitas.sk odporúča:

Otec Marian Kuffa, farár zo Žakoviec a veľký bojovník za život nenarodených detí, napísal predslov ku knihe poľskej novinárky Doroty Łosiewiczovej Život je zázrak, zachytávajúcej desať povzbudivých príbehov zo života ľudí 21. storočia.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/zivot-je-zazrak-s-prihovorom-otca-kuffu/

***

Dariusz Žuk-Olszewski prináša vo svojej knihe Licencia na zabíjanie odhalenie, ako a kde v histórii vznikla myšlienka umelých potratov, prečo bola v jednotlivých krajinách tak prudko podporovaná a kto boli protagonistky tejto ideológie.

Dozvieme sa, že podpora umelých potratov vôbec nie je šírením myšlienky tzv. „slobodnej voľby“. V skutočnosti ide o manipuláciu s jednotlivcami s jediným záujmom, a tým je finančný prospech.

Knihu si možno objednať na adrese: https://www.christianashop.sk/licencia-na-zabijanie/

***


! PODPORTE PORTÁL CHRISTIANITAS !

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!