Česká virologička Peková: Koronavírus zmizne sám do Vianoc, to čo robia politici je šialenstvo

Branislav Krasnovský
11. októbra 2020
  Spoločnosť  

Týždenník Reflex uverejnil rozhovor s českou virologičkou, biologičkou a molekulárnou genetičkou Soňou Pekovou, ktorej laboratórium ako jedno z prvých v Českej republike vykonávalo testy na Covid-19 v čase prvej vlny nového koronavírusu.

Odborníčka Soňa Peková „leží v žalúdku“ niektorým mainstreamovým novinárom a politickým elitám, pretože informácie o koronavíruse, ktoré Soňa Peková uvádza, značne sťažujú manipulovanie s verejnou mienkou a masírovanie mozgov, ktoré ohľadne koronavírusu rozpútali spomenutí politici a propagandisti v niektorých mainstreamových médiách.

Pekovej informácie označujú manipulátori a propagandisti z radov politikov i na ich strane stojacej odbornej verejnosti za hoaxy a konšpirácie. Samozrejme bez relevantných dôkazov, pretože ich vlastné tvrdenia, publikované na stránkach mainstreamových médií za vedecké dôkazy považovať nemožno.

Biologička, virologička a molekulárna genetička Soňa Peková tvrdí, že koronavírus je umelo vytvorený v laboratóriách, pričom podľa nej ide o upravený vírus SARS. Vírusy SARS a MERS boli vytvorené v laboratóriach, na tieto vírusy dodnes existujú patenty (z právneho hľadiska nie je možné nechať si patentovať niečo, čo je prírodného pôvodu, hoci americké korporácie sa už o podobný právny krok pokúsili).

Kvôli premysleným a neetickým útokom či stigmatizácii zo strany mainstreamových médií voči svojej osobe Soňa Peková s médiámi komunikuje veľmi rezervovane. V prípade týždenníka Reflex však spravila výnimku, svoje predchádzajúce výroky zopakovala a podložila novými argumentami.

Soňa Peková uviedla, že podľa nej Covid-19 už natoľko zoslabol, že do Vianoc s najväčšou pravdepodobnosťou v populácii vymizne. V relácii pre týždenník Reflex uviedla, že všetky umelo vytvorené vírusy, ktoré vychádzajú z patentov SARS veľmi rýchlo strácajú svoju silu. Jej spoločnosť robila PCR testy aj počas 1. vlny koronavírusu, ktorá bola podstatne silnejšia ako dnes a aj u chorých sa prejavovali nebezpečnejšie príznaky. Dnes prichádzajú ľudia, ktorí sú veľmi zamorení vírusom, ten však stratil svoju silu a nakazení nemajú takmer žiadne príznaky ochorenia.

Firma Soni Pekovej robila testy na koronavírus za 1264 českých korún, čo bola suma podstatne nižšia ako si účtujú štátne laboratória. Nasledovali nevyberané útoky v médiách i súdne spory, z čoho sa dá usúdiť, že Soňa Peková niekomu stúpila na otlak – zdá sa, že ohrozuje kšefty s predraženými testami.

Pekovú a jej laboratórium sa však napriek vyhrážkam a súdnym sporom umlčať nepodarilo, aj naďalej pokračuje vo svojej odbornej činnosti. Okrem toho uviedla, že počas I. vlny koronavírusu, keď bol ešte nedostatok informácii a ľudia ohľadom koronavírusu nekriticky podliehali panike, jej spoločnosť ako jedna z mála vykonávala spomenuté PCR testy. Na týchto testoch pracovala najmä ona a niekoľko biológov z cudziny, ktorí uviazli v Čechách v karanténe. Odborníci z českého Ministerstva zdravotníctva a spoločnosti s nimi spojené testy z bezpečnostných dôvodov značne obmedzovali, pretože sa obávali nákazy.

Podľa Pekovej dnes niektorí politici, predstavitelia mainstreamových médií, farmaceuti a mikrobiológovia rozpútali druhú vlnu šialenstva s koronavírusom. Ten je podľa Pekovej na ústupe, dnešné pozitívne prípady súvisia s turistami a dovolenkármi. Takisto uviedla, že nemôže súhlasiť so slovami českého ministra zdravotníctva Prymulu, ktorý tvrdí, že je jedno, či pacient umrie na Covid-19 alebo s Covidom, takže do kolónky úmrtie sa v ponímaní ministra Prymulu zapisuje v oboch prípadoch koronavírus. Takúto logiku považuje Peková za nesprávnu a skresľujúcu.

Pritom kvôli kríze s koronavírusom sa v mnohých prípadoch obmedzila prístupnosť k zdravotnej starostlivosti pre chronicky chorých pacientov a odložili sa potrebné operácie, ktoré mohli mať pozitívny dopad na ich zdravotný stav. Nepriamu zodpovednosť za zhoršenie stavu týchto pacientov, prípadne za ich úmrtie nesú práve tí, ktorí zdravotnú starostlivosť v čase koronavírusovej krízy obmedzili.

Na Soňu Pekovú sa zosypala vlna kritiky zo strany mainstreamu a politikov. Česká prezidentská kancelária však uviedla, že zvažuje možnosť vyznamenať Soňu Pekovú, pretože stála vždy prvej línii boja proti koronavírusu.

Týždenník Reflex zverejnil video so Soňou Pekovou, ktoré sa rozhodne oplatí pozrieť. Záujemci si môžu toto video pozrieť tu: https://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/103250/sona-pekova-covid-do-vanoc-opravdu-zmizi-vyrazne-zeslabl-je-tu-silenstvi-potvrzuje-se-ze-neni-z-prirody.html?fbclid=IwAR15mFdbu5SnpJrEXXubDEhqui4Ws1fVyozVJwVaEmHgO5cem5tPKw2nviI

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!