Brazílsky futbalista Neymar sa zaviazal, že nebude hovoriť o Bohu


15. septembra 2021
  Krátke správy - Spoločnosť

Brazílsky futbalista Neymar sa v jednej z klauzúl zmluvy s klubom Paris Saint-Germain (PSG) zaviazal, že nebude na verejnosti hovoriť o Bohu, informoval španielsky denník El Mundo.

Podľa madridských novín, ktoré mali prístup k dôvernej klauzule, ktorú hráč podpísal, nesmie počas svojich vystúpení vo farbách PSG vykonávať politickú agitáciu a tiež sa má vyhýbať otázkam súvisiacim s náboženstvom a jeho vierou. Denník pripomína, že Neymar počas svojich vystúpení v iných kluboch vrátane Santosu a FC Barcelona opakovane uverejňoval texty o svojej kresťanskej viere a hovoril o Ježišovi.

Ako zistil El Mundo, hlavným zámerom futbalového klubu PSG sponzorovaného katarským šejkom Nasserom Al-Khelaïfihom, je vyhnúť sa „kontroverziám“, ktoré by mohli poškodiť dobré meno parížskeho klubu alebo spôsobovať konflikty v šatni medzi hráčmi francúzskeho tímu. Ďalšia podmienka pre Neymara spočíva v tom, že hráč sa bude zdržiavať verejnej kritiky orgánov klubu a nebude vyjadrovať negatívne názory na postupy trénerského tímu, ani kritizovať jeho členov. Výmenou za splnenie podmienok klauzuly má brazílsky útočník dostávať 6,5 milióna eur ročne.

Španielske noviny sa tiež dozvedeli, že na rozdiel od vyhlásení PSG o kúpe Neymara za 222 miliónov eur od FC Barcelona boli celkové náklady parížskeho klubu na získanie hráča dvakrát vyššie. Brazílčan dostáva každý mesiac plat približne pol milióna eur.

MH

Zdroj: elmundo.es, gosc.pl, titulný obrázok – Flickr

Váš príspevok je životne dôležitý pre udržanie a ďalší rozvoj portálu.
Prosíme Vás, podporte nás sumou:

5 € 10 € 20 € 50 €

Bráňme spolu vieru, rodinu a vlasť!